Rozsáhlý požár zničil halu opavského dopravního podniku. Shořelo sedm trolejbusů

Jedenáct jednotek hasičů dnes zasahovalo v Opavě u požáru haly dopravního podniku.Vznikl nejspíš kvůli technické závadě na jednom ze zaparkovaných trolejbusů. Oheň napáchal škodu asi za 48 milionů korun. Původně se mluvilo až o stovce milionů, vozy ale nebyly nové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahovali u požáru opavského dopravního podniku | Zdroj: ČTK

Hasiči dorazili na místo po 16. hodině, kdy už požár zachvátil celou halu se zaparkovanými vozy.

90 mužů dostávalo oheň pod kontrolu zhruba hodinu a půl. V těchto chvílích už požár lokalizovali a vyhořelou halu dohašují. Hlášena zatím nejsou žádná zranění. V garážích ale zůstalo sedm ohořelých trolejbusů.

„Pokud se jedná o příčinu vzniku požáru, v současnosti nemáme informace, jelikož vyšetřovací úkony budou teprve zahájeny a bude postupně probíhat ohledání požářiště,“ dodal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Holub.

Kvůli požáru se zítra sejde krizový štáb. Dopravní podnik by totiž kvůli chybějícím vozům mohl mít problémy v dopravní špičce. Kromě trolejbusů mají v Opavě k dispozici ještě autobusy.

„To, zda autobusy zítra normálně vyjedou, si v této chvíli nikdo netroufne říci. Nicméně technici budou pracovat na místě celou noc tak, aby ráno skutečně bylo možné vyjet,“ přiblížila mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Pomoc městu už přislíbil ostravský dopravní podnik, zapůjčit chce několik autobusů. „Omezení v dopravě budou, ale snažíme se, aby jejich rozsah byl pokud možno minimální. V rámci kolegiality nám vyšli vstříc kolegové z Dopravního podniku Ostrava. Půjčí nám pět vozidel, kterými vykryjeme část linek,“ prozradil ředitel opavského dopravního podniku Radek Filipczyk.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme