V Českých Budějovicích přibudou další kontejnery na textil, lidé si je oblíbili

V Českých Budějovicích přibude 26 nových kontejnerů na textil. Lidé do nich mohou odkládat použité oblečení. Některé obnošené kusy poslouží už jen jako hadry na čištění. Ty zachovalejší je možné dále využít - ať už komerčně, nebo pro dobročinné účely. Obyvatelé krajského města si kontejnery na textil oblíbili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tříděný odpad, kontejner, textil, recyklace (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Kontejnerová sbírka textilu má v Českých Budějovicích úspěch.

„V loňském roce proběhla první část umístění těchto nádob, bylo jich umístěno celkem 19. Občané si to poměrně dost oblíbili. Bylo odvezeno celkem 59 tun textilu,“ říká náměstek primátora Kamil Calta.

Radní teď schválili instalaci dalších 26 kontejnerů. Jak dodává radní Ivo Moravec, nové kontejnery budou mít větší zabezpečení. Přibývá totiž případů, kdy se do nich někteří lidé snaží dostat.

„Bohužel se dvakrát nebo třikrát stalo, že tam lidé vysypali směsný komunální odpad, a to může celý obsah nádoby znehodnotit,“ dodává.

O textil, který lidé do kontejnerů odevzdají, se stará společnost ASA. „Oblečení sesbírané v rámci měst a obcí v České republice společností ASA je skladováno v prostorách společnosti. Následně je transportováno do recyklačního závodu, kde se pak manuálně třídí."

„Další nakládání s textilem podléhá smlouvám s odběrateli, kteří v našem případě sídlí v Polsku, Rakousku, Maďarsku, Holandsku a Itálii,“ vysvětluje Šárka Býmová ze společnosti ASA, která má v krajském městě na starosti svoz komunálního i tříděného odpadu.

Martin Pokorný, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme