V Úštěku na Litoměřicku se představí na 150 řemeslníků

Úštěk na Litoměřicku je proslulý nejrůznějšími historickými akcemi. Dnešní Den českých řemesel tam však bude mít svou premiéru. A není náhodou, že ji pořadatelé spojili s oslavou 28. října – svátku samostatného Československého státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stará řemesla

V Úštěku se představí půldruhé stovky řemeslníků a více než stovka účinkujících. Vše se bude odehrávat v duchu tradic první republiky.

Pořadatelé slibují, že to bude největší podzimní řemeslnický jarmark v Čechách, navíc zpestřený kulturním programem pro děti i dospělé. Mezi devátou až sedmnáctou hodinou jím ožije nejen náměstí, ale i přilehlé ulice a další prostory.

„Součástí bude i výstava prvorepublikových předmětů – hasičských stříkaček, zemědělských strojů z té doby a tak dále,“ říká za pořadatele Libor Uhlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

O úštěckém jarmarku v Ranním Radiožurnálu.mp3

Třikrát v průběhu dne, nejprve však v deset hodin, poctí Úštěk svou návštěvou prezident Osvoboditel.

„Prezident Masaryk přijede v historickém vozidle. Přivítají ho legionáři salvou. Můžeme se těšit na projev pana prezidenta i na jeho diskusi s řemeslníky. Bude to vlastně taková připomínka v duchu oslav první republiky,“ dodává Libor Uhlík.

Miroslav Zimmer, Věra Pfeifferová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme