Za dostavbu silnice R7 z Prahy do Chomutova se postavil už i Ústecký kraj a senátoři

Do boje za rozšíření silnice R7 z Prahy do Chomutova se přidal Ústecký kraj a senátoři. Spolu se starosty měst a obcí podél silnice chtějí přesvědčovat vládu o tom, že dostavba je pro region důležitá. Dnes podepsané memorandum poputuje například do Senátu, kde se uskuteční na téma dostavby silnice veřejné slyšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na rychlostní silnici R7 mezi Slaným a Prahou se kvůli ledu tvořily kolony

Na rychlostní silnici R7 mezi Slaným a Prahou se kvůli ledu tvořily kolony | Zdroj: ČTK

Společnou výzvu vydali už dříve starostové Loun, Slaného, Postoloprt, Chomutova i Mostu. K novému dokumentu se přidaly krajské úřady Ústeckého a Středočeského kraje, má podporu senátorů z obou krajů a zřejmě se k ní připojí také Euroregion Krušnohoří.

Dá se očekávat, že se do diskuze zapojí také politici ze sousedního Saska, protože i oni se s místními shodují v tom, že nezaměstnanost se dá řešit mimo jiné tím, že bude v regionu fungovat dobré spojení k hranicím, napojení na dálniční síť a letiště.

Podle krajského radního pro dopravu Jaroslava Komínka už několik velkých zahraničních firem odmítlo postavit na Lounsku a Chomutovsku své závody, právě kvůli nevyhovující silnici na Prahu a na letiště.

Dostavba R7 by přišla na zhruba 25 miliard korun. Podle starostů a senátorů by měl rozšíření silnice zaplatit stát spolu s Evropskou unií. Vláda už ale jednou starostům vzkázala, že nemá na rozšíření peníze.

Sociálnědemokratický senátor Marcel Chládek dnes upozornil na zájem několika firem, podílet se na stavbě silnice prostřednictvím takzvaných PPP projektů. Část peněz v tomto případě zaplatil stát a zbytek soukromé firmy, které by na oplátku od státu získaly některé úlevy v podnikání.


Silnice R7 respektive I/7 mezi Slaným a Chomutovem

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme