Záchranka v oblasti Moravských Budějovic bude rychlejší, díky novému stanovišti

Záchranka na Moravskobudějovicku bude vyjíždět rychleji a bez komplikací. Umožní to nové výjezdové stanoviště krajské zdravotnické záchranné služby, které bude hotové ještě letos.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranářům se vozy líbily

Záchranářům se vozy líbily | Foto: Radek Ctibor

Nové stanoviště vzniká přímo u obchvatu Moravských Budějovic. Záchranáři se tak vyhnou dopravním zácpám uprostřed města a výsledkem bude lepší dostupnost pro celý budějovický region.

Staré stanoviště je totiž v samotném centru Moravských Budějovic v Tovačovského Sadech, a výjezdy jsou tak značně problematické.

„Navíc personál sídlí v podkroví budovy a aktivace výjezdů je velice komplikovaná. Musíme samozřejmě vyjet do pěti minut, seběhnout přitom několik pater. Tedy i ta aktivace výjezdu bude jednodušší a budeme rychleji připraveni,“ říká primář záchranky Michal Kříž.

Že je současný stav už neúnosný, potvrzují i řidiči sanitek. „Když dostanete výzvu, musíte seběhnout vlastně tři poschodí ve staré budově, kde se vyhýbáte lidem, kteří přišli na ošetření do různých ambulancí. Pak vyběhnete ven, musíte si otevřít vrata,“ potvrzuje řidič Petr Jurka.

„A ani výjezd ze stanoviště není bez problémů, protože někteří lidé v minulosti tam třeba zaparkovali před garáží auto a ten výjezd ztížili. Muselo se to nějak řešit,“ doplňuje.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme