Zbývajících sedm set metrů karlovarské cyklostezky může stát až 20 milionů

Karlovarská radnice chce mezi městskými částmi Rybáře a Dvory postavit jednu z posledních částí krajské páteřní cyklotrasy. Nedokončená cyklostezka totiž vadí nejen cyklistům, ale také motoristům. A navíc prý bude nepříjemně drahá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sedm set metrů dlouhý úsek by mohl stát až 20 milionů. | Foto: Zdeněk Trnka

Přibližně sedm set metrů dlouhý úsek cyklostezky by za určitých okolností mohl stát až 20 milionů korun, což se části veřejnosti nezdá. Podle vedení města výši ceny ovlivnil nepřístupný terén kolem řeky, výstavba mostů a opěrných zdí.

Původně se měl na výstavbě komunikace podílet i Krajský úřad. Ten nakonec z projektu vycouval.

Náměstek primátora Jaroslav Růžička za nezávislé si myslí, že tendr na zhotovitele stavby finální cenu sníží. Snad alespoň na 17 milionů. I to ale není málo.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Karlových varech natáčel redaktor Zdeněk Trnka

"Cyklostezka se v tomto úseku dostává do blízkosti takzvané břehové čáry, kde je nutné provést důležitá technická opatření. Například opěrné zdi, které souvisejí s nebezpečím vysoké vody. Úpravy si přejí zástupci povodí. A stezka musí být stabilní…," vysvětluje.

Nedokončená páteřní cyklostezka mezi městskými částmi Dvory a Rybáře přináší problémy v dopravě.

Sedm set metrů dlouhý úsek by mohl stát až 20 milionů. | Foto: Zdeněk Trnka

Cyklisté totiž musí využívat úzké silnice a překáží motoristům. Také proto město zažádalo o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

"V rámci žádosti o dotaci jsme museli doložit nebezpečnost stávající trasy, oproti komunikaci nové. Pomohlo nám v tom potvrzení dopravního inspektorátu," dodává náměstek Růžička.

Nový úsek karlovarské cyklostezky se má začít stavět v dubnu. Hotový bude na podzim.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme