S virózami pomohla alternativní léčba. Teď už jen srovnat techniku, plánuje Špotáková

Dvojnásobnou olympijskou šampionku Barboru Špotákovou velkou část přípravy na sezonu trápilo nachlazení. Zkušená oštěpařka nakonec vsadila na homeopatika a léčba, o které mluví někteří lékaři jako o šarlatánství, zabrala až překvapivě rychle. Dnes se tak může bez problémů ukázat před domácími fanoušky na Memoriálu Josefa Odložila.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková

Barbora Špotáková | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Musím to zaťukat, ale fyzicky jsem absolutně zdravá, jen musím dát dohromady techniku. Na posledním tréninku mi to nějak nešlo a malinko se hledám. Doufám, že se to brzo chytí," věří před Memoriálem Josefa Odložila Barbora Špotáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Špotáková se při léčbě viróz spolehla na homeopatika

Dvojnásobná olympijská vítězka v posledních měsících bojovala s častými virózami, pak se ale dostala k doktorce, která se věnuje homeopatii. Alternativní medicína prý ze Špotáková udělala „nového člověka."

„Alternativní léčbu v některých lehčích případech považuju za lepší. Mluví se o tom, jaké je to placebo, ale když to dáváte dětem nebo psovi a vidíte, jak to funguje, tak je to pro mě důkaz," vysvětluje.

A tak už se špičková oštěpařka může soustředit na novou sezonu. Už za sebou má náročnou a neoblíbenou cestu na Diamantovou ligu do amerického Eugene, kde musela kromě soupeřek bojovat i s 9hodinovým časovým posunem. Zato dnes ji čeká domácí závod na Julisce.

Halovou sezonu musel vynechat. Teď si užívám každý závod, říká mílař Holuša

Číst článek

„Fyzicky jsem na tom fakt dobře, jen si to musí sednout a musím se chytit na nějakém závodě. Nebo aspoň trénink, kde budu házet stabilně. Teď třeba jeden hod odletí, ale je to náhodnější, to je v závodě složité. V Eugene jsem se musela zachraňovat třetím hodem, to není příjemná situace," uvědomuje si Barbora Špotáková.

Na závodě v USA končila čtvrtá výkonem 63 metrů a 30 centimetrů. Jestli se ji v Praze podaří zlepšit výkon i umístění, bude jasné kolem sedmé hodiny večer, kdy by soutěž oštěpařek měla na Memoriálu Josefa Odložila vrcholit.

Jakub Marek, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme