Jablonec vyhrál v Budějovicích a drží druhé místo, Plzeň si doma poradila se Slováckem

Fotbalisté Jablonce díky dvěma trefám útočníka Martina Doležala zvítězili v 29. kole Fortuna ligy v Českých Budějovicích 2:0 a dál drží v tabulce druhé místo za vedoucí Slavií. Dařilo se i Baníku Ostrava, který dokázal stejným výsledkem uspět v Olomouci. Třetím hostujícím týmem, který si veze domů tři body, je Liberec díky triumfu 1:0 v Mladé Boleslavi. Plzeň zvládla šlágr proti Slovácku a vyhrála 2:1.

České Budějovice (Aktualizováno: 20:24 24. 4. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doležal dal v Českých Budějovicích obě branky Jablonce.

Martin Doležal dal v Českých Budějovicích obě branky Jablonce. | Foto: Václav Pancer | Zdroj: ČTK

České Budějovice - Jablonec 0:2

Jablonečtí, kteří bojují o druhé místo, potvrdili dobrou formu z posledních zápasů i na jihu Čech. První šanci měl sice domácí Vais, jehož střelu na zadní tyč musel pohotově vyrážet jablonecký brankář Hanuš, krátce nato už ale udeřili hosté.

Hložek zůstává nejhodnotnějším hráčem české ligy. V závěsu je Sima, cenovka roste i dalším slávistům

V 19. minutě centr z rohového kopu prodloužil jeden z Jabloneckých hráčů za sebe a Martin Doležal už snadno poslal svůj tým do vedení. Druhý gól přišel těsně před přestávkou, když domácí Havel pokazil rozehrávku a zpětnou přihrávkou našel Doležala, který si pak počínal zkušeně a překonal budějovického gólmana podruhé.

Ve druhé půli mohl Doležal završit hattrick, v dobré pozici se ale podařilo domácím jeho pokus zablokovat. Pak začalo hrozit i Dynamo, jenže nejdřív Meszárosovu prudkou střelu zlikvidoval Hanuš a o chvíli později neuspěl ani Diop po střele z otočky.

V úplném závěru ještě mohl alespoň snížit Meszáros, tentokrát ale trefil břevno. Jablonec tak slaví už šesté vítězství z posledních devíti zápasů a má na druhém místě čtyřbodový náskok na Spartu, která má ovšem dvě utkání k dobru.

Olomouc - Ostrava 0:2

Baník Ostrava přijel na hřiště konkurenta ze středu tabulky povzbuzený povedeným utkáním v minulém kole proti Mladé Boleslavi, které dokázal ve druhé půli otočit. Tentokrát otáčet skóre ani nepotřeboval.

Ve 27. minutě si totiž David Buchta narazil míč na hranici vápna a přesnou střelou k tyči poslal Baník do vedení, které už hosté dokázali udržet až do konce zápasu. Ještě v první půli mohli hosté dokonce zvýšit, Šašinka ani Azevedo ale neuspěli. Na druhé straně zase pálil Houska z přímého kopu jen do břevna.

I po přestávce byli aktivnější spíš hosté, své šance ale pálili. A tak málem přišel v závěru trest. Kuzmanović zahrál ve vápně rukou a Olomouc kopala v 89. minutě penaltu. Míč si postavil González, jenže Laštůvka vystihl stranu a jeho pokus vyrazil.

V nastavení pak ještě Kuzmanović předložil ve vápně míč Filipu Kaločovi a ten druhým gólem Baníku definitivně přiřkl tři body hostům.

Mladá Boleslav - Liberec 0:1

Liberec v minulém kole po dvou porážkách zabral, když vyhrál v Opavě. Navázat na to chtěl i proti Mladé Boleslavi, dalšímu týmu ze spodních pater tabulky. A úvod zápasu se mu povedl díky Michalu Sadílkovi, který se po autovém vhazování opřel v boleslavském vápně do míče, a ačkoliv ho netrefil ideálně, poslal svůj tým do vedení.

Domácí se pak snažili vyrovnat, vyloženě gólové šance ale nepřicházely. Až v úplném závěru byl ve velké příležitosti Budínský, brankář Knobloch ale jeho ránu vyrazil na tyč. Liberec tak uhájil v Mladé Boleslavi jednogólové vítězství.

Plzeň - Slovácko 2:1

Západočeši prožívají nejhorší sezonu za poslední roky, v posledních zápasech se jí ale daří a pomalu stoupá tabulkou směrem k pohárovým příčkám. A dobře začali i proti Slovácku, které rovněž bojuje o účast v evropských pohárech.

Hlavním hrdinou první půle byl Adriel Ba Loua. Plzeňský záložník nejdřív v dobré šanci střílel vedle, ale hned vzápětí si navedl míč až k vápnu a poslal ho přesně k tyči. A jen krátce nato mohl skórovat podruhé, tentokrát ho ale vychytal brankář Nemrava.

Pak domácí překonali obranu Slovácka podruhé, skórující Beauguel byl ale v ofsajdu, a tak jeho gól neplatil. Naopak těsně před pauzou nečekaně udeřili hosté. Sadílek našel centrem hlavu Jana Kalabišky a ten vyrovnal.

Plzeň ale inkasovaný gól nesrazil a zvládla si ve druhé půli vzít vedení zpátky. Nemrava vyboxoval centrovaný míč jen k Lukáši Kalvachovi a ten ho poslal přesně k tyči. Pak mohl dodat domácím klid Beauguel, znovu ale překonal Nemravu jen po ofsajdu.

Plzeň tak nakonec porazila Slovácko 2:1 a posunula se na páté místo. Na čtvrtou příčku zajišťující poháry, kterou zatím drží Slovácko, ztrácí dva body. Má ale proti Slovácku jeden zápas k dobru.

29. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 0:2 (0:2)
Branky: 16. a 43. Doležal. Rozhodčí: Orel - Šimáček, Melichar - Adam (video). ŽK: Čavoš - Zelený, Schranz, Kratochvíl. Bez diváků.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky: 27. Buchta, 90.+2 Kaloč. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Kříž - Julínek (video). ŽK: Zmrzlý - Svozil, Tetour, Kuzmanovič. Bez diváků.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 26. Sadílek. Rozhodčí: Berka - Leška, Poživil - Lerch (video). ŽK: Budínský, Jakub Klíma, Takács, Jarolím (trenér) - Knobloch. Bez diváků.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:1 (1:1)
Branky: 14. Ba Loua, 73. Kalvach - 45.+2 Kalabiška. Rozhodčí: Hrubeš - Vlček, Nádvorník - Ginzel (video). ŽK: Limberský, Ba Loua, Káčer, Staněk - Šimko, Kliment, Svědík (trenér). Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít