Podještědské derby vítěze nemělo. Boleslav vyhrála ve Zlíně a má první letošní vítězství z venku

Fotbalisté Liberce dvakrát dotáhli ztrátu a ve 13. kole první ligy remizovali s Jabloncem 2:2. Ve 44. minutě otevřel skóre Jan Sýkora, šest minut po pauze srovnal domácí Jan Mikula. Vzápětí hosté znovu vedli po gólu Miloše Kratochvíla, ale v 57. minutě odpověděl Jakub Pešek. Liberec v lize v podještědském derby nevyhrál popáté za sebou a v tabulce zůstal desátý. Jablonec se bodově dotáhl na čtvrtou Ostravu.

Liberec (Aktualizováno: 18:59 19. 10. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Miloš Kratochvíl z Jablonce a Kamso Mara z Liberce

Zleva Miloš Kratochvíl z Jablonce a Kamso Mara z Liberce | Zdroj: ČTK

Zatímco Jablonci chyběl kvůli zranění Matoušek, Liberec postrádal Fukalu a jen na lavičce byl kapitán Breite. V první půli se dlouho hrálo bez šancí. Aktivnější byli hosté, ale úvodní větší možnost přišla až v 36. minutě. Zpoza vápna napřáhl Jovovič a domácí zachránila tyč.

Minutu před přestávkou Jablonečtí otevřeli skóre. Na Krobův centr si naběhl Sýkora a vzhledem k své postavě netradičně hlavou poslal míč přesně k tyči. Bývalý liberecký hráč dal svůj pátý gól v ligové sezoně a dotáhl nejlepšího týmového střelce Matouška.

Brankář Slavie Kolář je na cestě k Čechovu rekordu v neprůstřelnosti, přiblížit se mu může v sobotu

Liberec po špatné první půli po pauze výrazně přidal a v 51. minutě po podobné akci jako před jabloneckým gólem srovnal. Na Hybšův centr zleva si naskočil Mikula a hlavou zaznamenal první ligovou branku od předloňského dubna. Jablonec v podještědském derby inkasoval po čtyřech zápasech.

Hosté si však bleskově vzali vedení zpět. Hned po rozehrání podnikli povedený brejk, který po Sýkorově pasu zakončil sám před Nguyenem skluzující Kratochvíl.

Liberec ale okamžitě dostal soupeře pod drtivý tlak a rychle podruhé vyrovnal. Maru s Hybšem ještě vychytal brankář Hrubý, ale v 57. minutě už domácí slavili. Baluta našel nabíhajícího Peška, ten přetlačil Plechatého a z úhlu procpal balon k zadní tyči do sítě.

V 67. minutě mohl dokonce otočit skóre Potočný, jenž hlavičkoval těsně nad. Šest minut před koncem mohl na druhé straně rozhodnout střídající Pilík, ale zpoza vápna o kousek minul. Ve třetí minutě nastavení pak v akrobatické pozici hlavou přestřelil domácí Potočný. Jablonec nevylepšil svou bilanci v Liberci, kde vyhrál jediný z 26 ligových zápasů.

Fastav Zlín - Mladá Boleslav 0:2

Fotbalisté Mladé Boleslavi díky gólům Nikolaje Komličenka a Pavla Buchy poprvé v sezoně zvítězili venku, Zlín porazili 2:0. Na domácí lavičce tak nevyšla premiéra trenérovi Janu Kameníkovi a moravský celek prohrál šesté z posledních sedmi utkání.

Fotbalová Slavia jedná podle Tvrdíka o možném generálním partnerovi s arabským zájemcem

Zlín nastoupil se zcela novým útokem, neboť z Boleslavi hostujícího Wágnera nepustila na hřiště dohoda klubů a nejlepšího střelce Poznara zase svalové zranění. Netradiční složení domácí jedenáctky si vynutily i další absence, takže na levém kraji obrany zaskakoval kapitán Jiráček.

Olomouc - České Budějovice 1:3

Jako první zahrozili domácí, ale Jemelkovu střelu zblokovala obrana. Chvíli na to na druhé straně střílel Ledecký, ale vedoucí branky se České Budějovice dočkaly až v 19. minutě. Po rychlém brejku si míč do vápna navedl Schranz a střelou k tyči nedal brankáři Reichlovi šanci.

Do druhé půle vstoupili Olomoučtí aktivně a po několika závarech se jim podařilo vyrovnat. Exreprezentačního brankáře Drobného, který nastoupil poprvé po nedávném návratu do mateřského celku, překonal stoper Sivok, jenž v 50. minutě tečoval pokus Yunise.

Hosté si vzali vedení zpět v 62. minutě, kdy si Brandner všiml, že Reichl je příliš daleko z branky a povedenou střelou poslal míč do šibenice. Třetí gól přidali hosté v 75. minutě a Schranz si hlavou připsal druhý zásah v utkání. Budějovice neměly daleko ke čtvrté trefě, ale Táborského pokus jen proskákal po brankové čáře.

Slovan Liberec - FK Jablonec 2:2 (0:1)
Branky: 51. Mikula, 57. Pešek - 44. Sýkora, 52. Kratochvíl. Rozhodčí: Pechanec - Koval, Vlček. ŽK: Baluta, Hoftych (trenér), Medynský (asistent trenéra) - Krob, Hübschman. Diváci: 5555.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš - Karafiát (46. Oscar), Mara - Pešek (72. Malinský), Baluta, Potočný - Kuchta (79. Ju Kang-hjon). Trenér: Hoftych.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič (76. Pilík), Kratochvíl, Považanec (74. Kubista), Sýkora - Doležal (90. Chramosta). Trenér: Rada.

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1).
Branky: 26. Komličenko, 90. Bucha. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Džafič, Podio, Matejov - Pudil, Křapka, Jiří Klíma. Diváci: 2918.
Zlín: Rakovan - Hnaníček (46. Cedidla), Buchta, Jiráček - Matejov, Fantiš, Folprecht, Podio, Bartošák - Železník, Džafič (75. Janetzký). Trenér: Kameník.
Mladá Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka - Budínský, Hubínek, Matějovský (46. Bucha), Fulnek - Mešanovič (61. Jiří Klíma), Komličenko (86. Hašek). Trenér: Weber.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:3 (0:1)
Branka: 50. vlastní Sivok - 19. a 75. Schranz, 62. Brandner. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Hock. ŽK: Látal (trenér) - Schranz, Novák, Ledecký. Diváci: 2807.
Olomouc: Reichl - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek - Pilař (65. Tandir), González (75. Texl), Plšek, Houska, Falta - Yunis. Trenér: Látal.
České Budějovice: Drobný - Čolič, Sivok, Havel, Novák - Brandner, Čavoš, Mršič (88. Helešic), Havelka, Schranz (79. Táborský) - Ledecký (83. Kladrubský). Trenér: Horejš.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 19. 10. 2019)