Sparta i Hašek se odvolali proti verdiktu Sboru rozhodců. Klub chce, aby hráč zaplatil 53 milionů

Fotbalová Sparta i její bývalý hráč Martin Hašek se podle očekávání odvolali proti říjnovému verdiktu Sboru rozhodců FAČR. Podle něho Hašek musí pražskému klubu zaplatit 800 tisíc eur (téměř 21,8 milionu korun) za to, že březnovou jednostrannou výpovědí porušil podmínky smlouvy. Sparta podle svého webu žádá plnou náhradu škody, která by měla činit dva miliony eur (asi 53 milionů korun).

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Hašek v dresu pražské Sparty

Martin Hašek v dresu pražské Sparty | Zdroj: Profimedia

„Sparta považuje za mimořádně důležité konstatování sboru rozhodců po prvoinstančním projednávání, že jednostranná výpověď byla Martinem Haškem podána neoprávněně. Klub se však nadále domnívá, že všechny vznesené nároky, obsažené v žalobním návrhu, by měly být uznány. Jedná se například o celkovou výši náhrady škody, kterou by měl bývalý hráč klubu uhradit,“ uvedli Pražané na svých internetových stránkách.

Co bude s Martinem Haškem? Proti verdiktu se chce odvolat, placení by se vyhnul i ukončením kariéry

Číst článek

Haškův spor se Spartou se táhne od konce ledna, kdy hráč odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. O bývalého záložníka Bohemians 1905 se v té době ucházelo Maccabi Haifa, na jehož nabídku Letenští posléze přistoupili. Hašek se ale s izraelským klubem nedomluvil na platu.

Od té doby trénoval s rezervním týmem, ale po čase dal podle klubového webu Spartě ultimátum, aby byl vrácen do áčka. Vedení ho vyzvalo, aby v B-mužstvu nadále plnil uložené úkoly. Po další písemné komunikaci se Hašek 12. března nedostavil na trénink rezervy a podal jednostrannou výpověď.

‚Noty se po konci Berbra nezměnily.‘ Hašek starší tvrdí, že verdikt pro syna věděl už před rozsudkem

Číst článek

Pětadvacetiletý hráč požadoval po Spartě odškodné šest milionů korun kvůli tomu, že mu neumožnila vykonávat profesi. Podle Haškovy právní zástupkyně Markéty Haindlové Sparta nepřijetím návrhu na jeho přeřazení do A-týmu porušila předpisy FIFA. Sbor rozhodců FAČR ale Haškův nárok zamítl.

Rozhodčí senát bude o odvolání rozhodovat v novém složení pěti rozhodců, kteří se nezúčastnili řízení v prvním stupni. „Každý z účastníků řízení jmenuje dva členy odvolacího rozhodčího senátu a ti pak společně zvolí ze seznamu rozhodců předsedu odvolacího rozhodčího senátu,“ vysvětlila FAČR na svém webu.

Ani tento verdikt nebude pravomocný, takže se Sparta i Hašek opět budou moci odvolat. V takovém případě by se kauza přesunula k mezinárodnímu tribunálu CAS.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme