Hokejisté Vítkovic rozstříleli v dohrávce Brno 4:0, Gólem a přihrávkou řídil výhru Barinka

Hokejisté Vítkovic zdolali v dohrávce 24. kola extraligy Brno 4:0. Gól a asistenci si připsal Marcel Barinka, gólman Lukáš Klimeš vychytal svou pátou nulu v sezoně. Kometa po sedmi utkáních v řadě nezabodovala a nevyužila příležitost vylepšit si postavení v elitní čtyřce.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Vítkovic zdolali v dohrávce 24. kola extraligy Brno 4:0

Hokejisté Vítkovic zdolali v dohrávce 24. kola extraligy Brno 4:0 | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Domácí opět nastoupili bez svého nejproduktivnějšího hráče Lakatoše, který stejně jako v neděli v Olomouci zůstal mimo sestavu, přesto od začátku tahali za delší konec. Než dosáhli první branky, zahazovali šance. V první části si o gól říkaly dvě situace.

Kladno otočilo zápas v Brně a ukončilo sérii 17 porážek. V prodloužení rozhodl Pytlík

V krátkém sledu nejprve Půček v 11. minutě po nezištné Lednického přihrávce minul prázdnou klec a záhy neuspěl ani Fridrich, jehož střelu vyrazil Furch.

Ještě v úvodu druhé části Rihards Bukarts orazítkoval tyčku, ale ve 24. minutě už se Ostravané dočkali. Rychlý kontr zakončil Barinka, který z brankoviště doklepl kotouč za Furcha.

Vítkovice i poté byly nebezpečnější. Dvakrát mohl zvýšit Roberts Bukarts, ale v obou situacích zaváhal a z gólových pozic minul. Až ve 34. minutě se mohla dostat ke slovu i Kometa, po pokusu Okála ale domácí zachránil Klimeš.

A v 38. minutě Vítkovice zasadily soupeři druhý úder: Lednický se po pasu Prčíka uvnitř útočného pásma šikovně zbavil dvou protihráčů a jeho střelu těsně před Furchem ještě tečoval Půček.

Významné zlepšení ze strany hostů nenastalo ani v třetím dějství. I proto, že Flek z ojedinělé možnosti ve 42. minutě vystřelil z otočky pouze do Klimešova betonu. Soupeř ji vzápětí v přesilovce zasadil rozhodující direkt: po ideální křížné přihrávce Zdráhala střílel Claireaux do prázdné brány.

Vítkovice svou dominanci dovršily ještě jedním gólem. Po brněnské chybě ve vlastním pásmu dostal Raskob v 52. minutě od Peterka nabito přímo na osu hřiště a prudkým příklepem nedal Furchovi šanci.

Hrbas mohl v závěru alespoň zmírnit porážku Komety čestným gólem, ale zblízka si dvakrát vylámal zuby na Klimešovi.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 1. 5. 2024)