Jeden brankář si musel protahovat ztuhlé svaly, druhý se nezastavil. Plzeň naprosto přehrála Litvínov

Hokejisté Plzně vyhráli úvodní extraligové utkání na svém ledě. Ve druhém kole porazili Litvínov 2:0. Více o utkání ale řekne statistika střel, kterých měli domácí celkem čtyřikrát více než soupeř.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco plzeňský gólman Dominik Frodl o reklamních přestávkách pokaždé protahoval zatuhlé svaly, litvínovský brankář Jaroslav Janus (na fotografii) měl hodně práce | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Zatímco plzeňský gólman Dominik Frodl o reklamních přestávkách pokaždé protahoval zatuhlé svaly, litvínovský brankář Jaroslav Janus měl hodně práce. Plzeň za celé utkání vystřelila třiašedesátkrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přestože zápas mezi Plzní a Litvínovem skončil 2:0, šlo o jednu z nejdrtivějších porážek. Více si poslechněte v reportáži Martina Charváta

„Já už nevím. Zkusil jsem všechny směry, všechny strany, mezi nohy, nahoru, dolů. Říkal jsem vedoucímu, ať mi tam připraví novou hokejku, která bude přesnější. Dvakrát se za tím ohlédl, já jsem se za tím taky dvakrát ohlédl, ale ani jednou jsem nemohl zvednout ruce, takže škoda,“ litoval na Radiožurnálu obránce Michal Moravčík, že dvakrát trefil tyčku. Dlouho to vypadalo, že jediným úspěchem Plzně tak bude gól, který dokázal dát při dvojnásobné početní výhodě Tomáš Mertl.

„Někdy takové zápasy jsou. Šance máme, gól z toho nepadne. Samozřejmě přesilovek bylo hodně a střel tam bylo dost, ale bohužel žádná tam nepropadla. Zaplať Pánbůh, že jsme žádnou chybu neudělali a že jsme to drželi takhle dlouho. Rozhodně se z toho musíme poučit pro příště a chce to ten uklidňovací gól dát malinko dřív,“ usmíval se Mertl za zvuků svého dvouletého syna Samuela, který seděl na židli vedle něj.

Hokejová Sparta promrhala v Liberci čtyřgólový náskok, Kladno nestačilo na Hradec Králové

Číst článek

Ten ze zápasu asi neměl tolik hořké radosti jako diváci. Viděli spoustu šancí Plzně, ale podobně jako trenér Ladislav Čihák mohli jen bezmocně koukat, jak góly nepřibývají. „Nechci říct, že člověk je potom nervózní nebo vzteklý. Musí to udržet tak nějak v sobě, ale šancí tam bylo strašně moc. Přesně v takových zápasech se potom může stát, že ho 2:1 ztratíte. Spíš tohle mi probíhalo v hlavě, aby nás to nemrzelo,“ popsal Čihák.

Nakonec přeci jen přidala Plzeň druhý gól. Tři minuty před koncem se trefil Milan Gulaš, kapitán, který ve druhé třetině ledoval krk po tvrdém úderu jednoho z litvínovských hokejistů. „Samozřejmě byl otřesený, ale je to tvrdý chlapík, takže si vypláchl hubu a šel do zápasu. Takže samozřejmě správný kapitán, lídr a na ledě ho bylo plno. Za mě byl jasně rozdílovým hráčem,“ dodal Ladislav Čihák.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme