Lang s Hudlerem zářili v Nashvillu

Hokejisté Robert Lang a Jiří Hudler se výrazně podíleli na výhře Detroitu v Nashvillu v utkání NHL. Oba čeští útočníci jednou překonali Tomáše Vokouna v brance domácích a přidali navíc asistenci. Red Wings nakonec zvítězili 5:2. Jeden gól Predators dal Martin Erat. Na souboj českých gólmanů opět nedošlo, proti Tomáši Vokounovi se totiž do branky Detroitu místo Dominika Haška postavil Chris Osgood.

Jiří Hudler

Jiří Hudler | Foto: Hokej.cz

Stejnou bilanci zaznamenali také Tomáš Plekanec a Milan Michálek. Plekanec přispěl brankou a nahrávkou k výhře Montrealu nad New York Islanders 5:3. Plekanec nejprve v polovině třetí třetiny přihrál na vyrovnávací třetí branku, v 59. minutě pak sám pojistil výhru Canadiens pátým gólem. Jeho krajan Radek Bonk chyběl kanadskému týmu kvůli nachlazení. Montreal se tak v tabulce Východní konference přiblížil svému soupeři, který je na sedmém místě, na rozdíl dvou bodů a opět přiživil své šance na postup do play off. Milan Michálek se podílel na vysokém vítězství San Jose nad Chicagem 7:1. Hlavní hvězdou večera se ale stal Bill Guerin, který 13 sekund před koncem třetí třetiny proměnil trestné střílení a dovršil tak hattrick. Posila ze St. Louis se trefil v dresu Sharks poprvé a hned třikrát.

Naopak New York Rangers prohráli s Ottawou 2:3, dvě přihrávky si připsal kapitán Jezdců Jaromír Jágr. Rangers už podruhé během týdne přišli o dvougólové vedení a nakonec i o body. Rozhodující třetí gól dal v 49. minutě slovenský obránce Andrej Meszároš. Po jehož střele se puk otřel o hokejku Marka Malíka a od tyčky se odrazil do branky. Českého obránce provází smůla: podobný moment rozhodl o porážce Rangers i v sobotu, kdy si Malík v prodloužení srazil do vlastní sítě střelu Colbyho Armstronga.V tabulce Východní konference tak Rangers přepustili osmé místo Carolině, která porazila Floridu 3:1. V nejbližších zápasech se Rangers zřejmě budou muset obejít bez českého obránce Karla Rachůnka, který odstoupil z utkání v první třetině kvůli zranění kolena.

Naopak další český bek František Kaberle si připsal asistenci u vítězné branky Caroliny. K výhře Hurricanes 3:1 přispěl 26 zákroky brankář John Grahame, který nahradil zraněnou jedničku Cama Warda.

Vedení v kanadském bodování NHL si pojistil Sidney Crosby, který se gólem a dvěma přihrávkami zasloužil o výhru Pittsburghu nad Buffalem 5:4 po samostatných nájezdech. Crosby byl navíc autorem rozhodující penalty v závěrečném rozstřelu.

New York Rangers - Ottawa 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky: 3. a 16. Nylander (na obě Jágr, na první Průcha) - 32. Spezza, 36. Alfredsson, 49. Meszároš. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.200

Carolina - Florida 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 16. Stillman, 40. Walker (F. Kaberle), 55. Brind'Amour - 32. Stümpel. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.639

Toronto - Tampa Bay 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 12. Kilger, 37. Sundin, 46. Antropov - 3. B. Richards, 25. Boyle. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19.530

Montreal - New York Islanders 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Branky: 27. a 49. Latendresse (na druhou Plekanec), 33. Ryder, 52. Higgins, 59. Plekanec - 10. Jašin, 22. Smyth z tr. střílení, 36. Bergeron. Střely na branku: 40:27. Diváci: 21.273

San Jose - Chicago 7:1 (2:0, 1:0, 4:1)

Branky: 8., 54. a 60. Guerin, 11. Bell, 34. M. Michálek, 46. J. Thornton, 51. Grier (M. Michálek) - 57. Lapointe. Střely na branku: 35:19. Diváci: 17.496

Nashville - Detroit 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky: 8. Radulov, 46. Erat - 2. Lang (Hudler), 25. Maltby, 42. Hudler, 58. Calder (Lang), 59. Filppula. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 30 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.113

Dallas - Philadelphia 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky: 7. Lehtinen, 50. J. Jokinen, 50. Modano - 47. Pitkänen, 59. Upshall. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.618

Vancouver - Minnesota 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 5. Bulis, 7. Cooke - 28. M. Koivu, 57. Rolston, 65. Burns. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18.630

Pittsburgh - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 42. a rozhodující sam. nájezd Crosby, 18. Malone, 37. Talbot, 51. Gončar - 17. Pominville, 39. Kalinin, 53. Briere, 60. Drury. Střely na branku: 38:19. Diváci: 17.132