Dobrou chuť přáli organizátoři vodním slalomářům na pražském Světovém poháru v mateřštině

Elitní vodní slalomáři se na pár dní přestěhovali do Prahy a organizátoři zdejšího Světového poháru se snaží, aby se v Troji cítili jako doma. Přispívá k tomu i jedna drobná vychytávka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Český svaz kanoistů

Když přijde kterýkoliv ze závodníků či trenéru na oběd nebo večeři a sejmou mu čárový kód z akreditace, objeví se na obrazovce nápis: 'Dobrou chuť' v jazyce jeho země. Dokonce i čínské znaky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radost vodním slalomářům při Světovém poháru v Praze nemusí udělat jen dobré výsledky.

„Máme to vychytané, že je to korektně. Musím říct, že holky s tím udělaly hodně práce, protože to sháněli po kamarádech různých národností. Eliška, která mi tady pomáhá, měla hodně kontaktů v zahraničí a něco jsme věděli,“ vysvětluje pro Radiožurnál člen organizačního výboru zodpovědný za akreditace Jakub Vrzáň, který sám o této novince mluví jako o „takové blbosti“.

Nicméně řada cizinců si jí všimla a potěšila je. „Jo, jo, jo, viděl jsem to a je to hezké. Organizátoři tady myslí na každý detail. Tohle mě ale překvapilo,“ usmíval se zahraniční kajakář Španěl Samuel Hernanz a Polák Maciej Okreglak  ho doplnil: „Je to velmi pěkné, když vidíte polská slova v cizí zemi.“

A i další, kteří nejsou v jídelně tak pozorní, oceňují, jak Češi pořádají Světový pohár vodních slalomářů. „Je to tady perfektní. Češi vědí, jak zorganizovat dobré závody. Myslím, že ostatní země by se měly od Čechů učit, jak se to dělá,“ klaní se vodní slalomář z pořadatelské země posledních olympijských her, Brazilec Pedro da Silva. 

Jan Suchan, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme