Týmy New Jersey a Detroitu vyrovnaly série

Zámořská NHL měla na programu šest zápasů prvního kola play off. Ve Východní konfrenci zvítězili hokejisté New Jersey na ledě Caroliny 3:1 a vyrovnali stav série na 2:2. Svůj třetí gól v letošním play off vstřelil Robert Holík, jednu asistenci si připsal Patrik Eliáš. V Západní konferenci zaznamenal druhou výhru ve Vancouveru Detroit a stejně jako Ďablové srovnal se svým soupeřem krok.

Stanley Cup

Stanley Cup

Hokejisté Montrealu vyhráli nad Bostonem 5:3, přestože ještě v osmé minutě záverečné třetiny prohrávali 1:3. Během 48. minuty ale Audette a Gilmour vyrovnali a deset minut před koncem poslal Saku Koivu Canadiens do vedení. Kromě vítězné trefy přidal Koivu ještě dvě přihrávky.

Ostrované z New Yorku porazili Toronto vysoko 6:1 a na zápasy prohrávají už jen 1:2. Domácí zvládli na výbornou především přesilové hry. Z devíti možností využili čtyři. Stejně úspěšně si počínali i v oslabení, ubránili se v osmi případech.

V Západní konferenci zvýšil naděje na postup Detroit, který i podruhé vyhrál ve Vancouveru, tentokrát 4:2. První branku Red Wings zaznamenal obránce Jiří Fischer. Brankář Dominik Hašek si připsal dvaadvacet úspěšných zákroků. Detroit dokázal srovnat stav série na 2:2.

Chicago podlehlo na vlastním ledě St. Louis 0:1 a na zápasy prohrává už 1:3. Jediný gól zaznamenal Slovák Pavol Demitra. Velkou postavou série je gólman Blues Brent Johnson, který udržel čisté konto potřetí v řadě. V dnešním zápase měl i štěstí, když si rozhodčí vyžádali videozáznam po střele Steva Sullivana. Podle Johnsona ho puk trefil a poté se odrazil od břevna do tyče. Stejného názoru byli nakonec i rozhodčí a gól neuznali.

Ve stejné situaci jako Chicago jsou Králové z Los Angeles. Coloradu nedokázali vstřelit gól, prohráli 0:1 a jsou krok od vyřazení. Jediná branka zápasu padla ve druhé třetině zásluhou Stevena Reinprechta. Brankář hostů Patrick Roy si připsal dvaatřicet úspěšných zásahů. Pro kanadského gólmana to byla už dvacátá nula v play off.

Výsledky:

Východní konference

Montreal - Boston 5:3 (1:1, 0:2, 4:0)
5. Perreault, 48. Audette, 48. Gilmour, 52. Koivu, 60. Juneau - 9. Axelsson, 28. Guerin, 30. Boynton. Stav série: 2:1

New Jersey - Carolina 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
2. Holík, 18. Gionta, 47. Rafalski (Eliáš) - 58. A. Ward. Stav série: 2:2

New York Islanders - Toronto 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
15. a 40. Parrish (na první Hamrlík), 27. Isbister, 34. Peca, 45. Bates, 45. Scatchard - 8. Mogilnyj (T. Kaberle). Stav série: 1:2

Západní konfrence

Los Angeles - Colorado 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
26. Reinprecht. Stav série: 1:3

Vancouver - Detroit 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
30. Öhlund, 40. Cooke - 4. Fischer, 11. Chelios, 41. Yzerman, 60. Draper. Stav série: 2:2

Chicago - St. Louis 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
39. Demitra. Stav série: 1:3