Vynucené termínové změny kluby většinou přivítaly

Rozhodnutí odložit páteční zápasy 48. kola hokejové extraligy Českého Telecomu a kompletní 18. kolo Gambrinus ligy považuje většina klubů za správná. Hokejisté byli pro bez výjimky, ze šestnácti fotbalových klubů se proti odložení vyslovily jen Příbram a Brno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší radost měli fotbalisté Teplic, kteří byli na cestě k dnešnímu utkání do Brna už od čtvrtka. Včera se neprůjezdnou brněnskou dálnicí D1 dostali jen několik kilometrů za Prahu, rozhodli se vrátit a přenocovat v hlavním městě. Plánovaný ranní letecký přesun ztroskotal na zastavení provozu na Ruzyni, a tak se tým vydal do Brna opět autobusem. Celé dopoledne se pomalu probíjel kolonami, zpráva o zrušení zápasu ho zastihla nedaleko od Benešova. Teplické útrapy popsal Českému rozhlasu trenér Petr Rada.

V Brně začali připravovat hrací plochu už od časných ranních hodin. Když sportovní ředitel svazu rozhodl o odložení, bylo podle manažera Karla Kroupy hřiště v dobrém stavu. Hrát chtěli také v Příbrami, kam měla dorazit Olomouc.

Hned dvakrát se v 18. kole fotbalové ligy měla uskutečnit pražská derby. Přestože nehrozily žádné dopravní komplikace, byly kluby pro odložení zápasů. Manažer Viktorie Žižkov Ivan Horník tvrdil, že hrát se má především pro diváky, a těch by v mizerném počasí do ochozů mnoho nepřišlo. Podle vedoucího týmu pražské Slavie Zdeňka Kudely je lepší odložit všechna utkání.

Technický ředitel hokejové extraligy Stanislav Šulc zareagoval včas, a tak se žádný z klubů ve svízelné dopravní situaci neocitl. Na cestu vyrazili jen hokejisté Karlových Varů, o přeložení kola na úterý se ale dozvěděli dva kilometry od města. Rozhodnutí o odložení se zatím týká jen pátečních střetnutí. Hokejisté Vsetína chtějí k sobotní předehrávce 49. kola extraligy vyrazit do Pardubic v devět hodin ráno. V případě mimořádně špatného počasí by mohl být odložen i tento duel.

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme