Biatlonová královna Gabriela II.? Snad trochu ano a trochu ne

Po dvou medailích z posledního Světového poháru v Anterselvě to leckomu blesklo hlavou: v Markétě Davidové má český biatlon druhou Gabrielu Koukalovou.

Komentář Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Těch podobností je totiž celá řada, a ne jen ryze biatlonových. U těch začněme: Davidová stejně jako dříve Koukalová vyniká hlavně běžecky, stejně jako ona pomaleji střílí, stejně jako ona je juniorskou mistryní světa (na rozdíl od své předchůdkyně dokonce v individuálním závodě) a první vítězství mezi dospělými vybojovala v podobném věku jako ona – v 22, Koukalové bylo o rok víc.

Biatlonové hvězdy jí nestačily, Markéta Davidová senzačně ovládla sprint v Anterselvě

Číst článek

Podobně jako mistryně světa, olympijská medailistka a vítězka celkového pořadí Světového poháru má taky Markéta Davidová mnohem víc zájmů než jen biatlon. Nezpívá, nemaluje a nechodí po výstavách, ale místo toho ráda jezdí na koních a studuje Českou zemědělskou univerzitu.

A, snad to nebude chápané jako sexismus, obě české závodnice patří mezi biatlonistkami k těm nejpohlednějším.

Naštěstí najdeme ale také odlišnosti. Koukalová měla vyhrocené vztahy s týmovou kolegyní, i když v tomhle případě spíš konkurentkou, Veronikou Vítkovou. Ostatně přiznala se k tomu i ve své knize. Davidová se všemi, aspoň zatím, vychází bez problémů.

Z nové hvězdičky také po závodech čiší bezprostřednost, nevypočítavost. Co si myslí, to řekne. Srovnejte se ženou, která nikdy nic nečekala, při rozhovorech nasazovala masku cukrové panenky a ještě si úmyslně vymýšlela různé historky. Někdy, aby byla zajímavá, jindy doslova vypočítavě. Jako když pobavila reportéry i fanoušky tím, že si od babičky vzala jistý přípravek na paměť, a v podstatě vzápětí se objevila její reklama na tento přípravek…

V některých ohledech by bylo zkrátka skvělé, kdyby Markéta Davidová na Gabrielu Koukalovou navázala. Hlavně tedy svými výsledky. Ale ve spoustě věcí by bylo fajn, kdyby zůstala sama sebou a ze starší kolegyně si příklad nebrala. V čele s jejím trapným odchodem z biatlonové scény.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme