Lyžařka Eva Vrabcová Nývltová zvítězila v běžeckém závodě Běchovice - Praha

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová vybojovala poprvé republikový titul na tradiční trati Běchovice - Praha. Pátá žena z olympijských her v Soči za sebou s velkým odstupem nechala nejlepší české běžecké specialistky, včetně dvanáctinásobné vítězky závodu Petry Kamínkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Vrabcová Nývltová | Zdroj: ČTK

„Je to úžasný pocit. Neběželo se mi tak lehce jako minulý týden, ale s tímhle časem jsem maximálně spokojená. Jsem strašně ráda, že jsem tenhle slavný závod mohla vyhrát,“ radovala se v cíli Eva Vrabcová Nývltová.

K rychlému času, kterým překonala dosavadní traťový rekord, vytrvalkyni pomohlo i počasí, které bylo na celé trati z Běchovic ke Gymnáziu na Pražačce téměř ideální.

Přehrát

00:00 / 00:00

S vítězkou běžeckého MČR Evou Vrabcovou-Nývltovou mluvil po doběhu reportér ČRo Jakub Marek

„Trošičku foukalo proti. Kdyby to bylo do zad, bylo by to příjemnější, ale to už bych chtěla strašně moc,“ usmívala se úspěšná česká olympionička.

Kromě dvouminutového náskoku, se kterým ovládla republikový šampionát, byl na jejím výkonu pozoruhodný i další fakt: „Běchovice“ vyhrála ani ne den po triumfu na domácím mistrovství na kolečkových lyžích v Liberci.

„Únavu jsem necítila, ale jak jsou lyže těžké, tak se táhnou nohy po zemi. Když se člověk potřebuje rozeběhnout, tak to trošku znát je,“ přiznala osmadvacetiletá rodačka z Trutnova.

Její letní příprava přitom vůbec neproběhla podle plánu, a dokonce čtyřikrát brala antibiotika: „Byla jsem dlouho nemocná, takže chodím jen dlouhé běhy a do toho posilovnu, takže asi jsem odpočinutá,“ směje se česká běžkyně na lyžích.

Běžci znovu vyrazí na trať závodu Běchovice – Praha, čekají je novinky

Číst článek

Současnou životní běžeckou formu by si ráda přenesla i do své hlavní, tedy zimní sezony, ale sama ví, jak je to obtížné.

„To je úplně něco jiného, jiný sport. Má speciální přípravu, kterou jsme letos neudělali. Teď máme dva měsíce a bude záležet na tom, jak to zvládneme. Ale jsem ráda, že se výkonnost neztratila,“ dodává Eva Vrabcová Nývltová.

Do Světového poháru v běhu na lyžích vstoupí lyžařka na konci listopadu ve finském Kuusamu. V sezoně se pak bude soustředit na Tour de Ski a hlavně na světový šampionát ve švédském Falunu, kde by ráda navázala na své páté místo z olympijské třicítky v Soči.

Běchovice - Praha, mistrovství České republiky v silničním běhu na 10 km:
Muži: 1. Vitner (Nové Město na Moravě) 31:20, 2. Kocourek (Kroměříž) 31:31, 3. Hübl (Jiskra Ústí nad Orlicí) 32:26.
Ženy: 1. Vrabcová-Nývltová (Olymp Brno) 33:42, 2. Kamínková (Olomouc) 35:55, 3. Sekyrová (Sokolov) 36:23.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme