Oštěpař Veselý už myslí na prestižní Kontinentální pohár v Marakéši

Po finále Diamantové ligy většinou atleti končí sezonu, nebo závodí už jen na menších, regionálních mítincích. Letošní rok je ale výjimkou. Světová elita se totiž sejde ještě v polovině září na Kontinentálním poháru v Marakéši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Veselý se v Curychu představil naposledy před 11 dny | Zdroj: Reuters

Do Maroka vyrazí i stříbrný oštěpař z evropského šampionátu v Curychu – Vítězslav Veselý. Ten se právě druhým místem na Letzigrundu kvalifikoval do týmu Evropy a popisuje, co ho v následujících dvou týdnech čeká. „Trošičku potrénovat a užít si to v Marakéši na Kontinentálním poháru.“

Tuto soutěž možná někteří z vás znají pod názvem Světový pohár – tak se jmenovala do roku 2008. Formát je ale stejný a za každý světadíl bojují v disciplíně dva atleti a body se nakonec sečtou. Prestiž dvoudenního závodu umocňuje i to, že se koná jednou za 4 roky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oštěpař Veselý se připravuje na Kontinentální pohár, kde bude závodit za tým Evropy

„To bude také velice kvalitní závod, kde stojí za to bojovat o nejvyšší příčky, tak na tom si nechám ještě záležet,“ říká Vítězslav Veselý, se kterým bude v týmu Evropy i oštěpařka Barbora Špotáková.

Na atletické poměry je Kontinentální pohár velmi dobře dotovaný, a tak se na závěr sezony očekává v Maroku skvělá účast. Veselý, který bude Evropu reprezentovat ve dvojici s Finem Ruuskanenem, také neplánuje, že by se předtím ukázal na nějakém menším mítinku.

Před Kontinentálním pohárem čekají Veselého ještě studijní povinnosti

„Ne ne, tam plánuji spíš zápočty ve škole. Tak doufám, že na mě budou hodní, odbudu si to co nejdřív a budu se moci soustředit na ten Kontinentální pohár,“ věří Vítězslav Veselý – student Fakulty tělesné výchovy a sportu. Toho čekají kromě teoretických předmětů i pro oštěpaře spíš doplňkové disciplíny.

„Teď jsem byl na gymnastice, kde jsem dělal sestavu na hrazdě a ráno mě z toho bolelo celé tělo. Ale zase tolik t nevadí. Budu tam ale mít prostná a ta si možná nechám až po sezoně, protože tam mě kolena bolí víc. A něco na kruzích,“ dodává oštěpařský mistr světa Vítězslav Veselý.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme