Čeští fotbalisté porazili v přípravě na Euro Izrael 2:1

Česká fotbalová reprezentace ani ve svém druhém přípravném utkání před mistrovstvím Evropy nezaváhala. Po výběru Štýrska porazila v Hartbergu Izrael. O vítězství týmu Michala Bílka 2:1 rozhodl v nastaveném čase David Lafata.

Čeští fotbalisté oslavují gól Milana Baroše do sítě Izraele

Čeští fotbalisté oslavují gól Milana Baroše do sítě Izraele | Zdroj: ČTK

V českém týmu dostalo šanci hodně hráčů, kteří obvykle do ideální reprezentační sestavy nepatří, a chvíli jim trvalo,než zachytili tempo zápasu. Izraelci byli zpočátku živější, ovšem první nadějná akce Čechů skončila gólem.

Kapitán Milan Baroš vybojoval po kombinaci s Milanem Petrželou pokutový kop, který sám proměnil. Zvýšit vedení mohl o deset minut později Hubník, ale hlavičkoval jen do tyče. O něco přesnější byla těsně před přestávkou hlavička Izraelce Šechtera, která znamenala vyrovnání.

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil odkomentoval v přímém přenosu Radiožurnálu vítězný gól Davida Lafaty

Ve druhém poločase více prahnul po vítězství střídáními obměněný český celek, což dokumentuje i rána aktivního debutanta Vladimíra Daridy do tyče. Výhru nakonec do české kabiny přinesla tečovaná střela Davida Lafaty ze čtvrté minuty nastavení.

Trenér reprezentace Michal Bílek hodnotí výkon Vladimíra Daridy

"Myslím, že kluci předvedli slušný výkon. A jestli mi někdo přidělal starosti? Nominace je 29. května a abych pravdu řekl, tak ještě nejsem definitivně rozhodnutý o tom, jaká bude," přiznal kouč Michal Bílek.

Hodně ho potěšil Daniel Kolář, který nastoupil na postu zraněného kapitána Tomáše Rosického ve středu pole, zaujal ho také Vladimír Darida.

"Je to kluk bez nervů, do utkání vstoupil v pohodě - jako kdyby měl x startů v reprezentaci. Vedl si velmi dobře, neustále se nabízel, nekazil, dával výborné přihrávky, zakončoval... Za těch půlhodiny, co nastoupil, toho stihl poměrně hodně. Nominaci určitě zamotal. Jednoznačně," dodal Michal Bílek.

V posledním duelu před startem evropského šampionátu se český národní tým utká v pátek na Letné s Maďarskem. Osmého června pak vstoupí do turnaje ve Vratislavi zápasem proti Rusku.

Česká republika - Izrael 2:1 (1:1)
Branky: 17. Baroš z pen., 90.+4 Lafata - 45.+1 Šechter. Rozhodčí: Trutz - Chladek, Brendza (všichni SR). Diváci: 1500.

ČR: Drobný - Rajtoral (46. Gebre Selassie), Sivok (46. Suchý), Hubník, Pudil (79. Limberský) - Hübschman, Jiráček (65. Darida) - Petržela (65. Lafata), Kolář, Pilař - Baroš (46. Necid). Trenér: Bílek.

Izrael: A. Haruš - Špungin, Ben Haim (72. Geršon), Tibi, Scheimann - Benajun (74. Hemed), Natcho, Zahavi (69. Jadin), Melikson (77. Vermuth) - Šechter (58. Rafaelov), Damari (60. Sahar). Trenér: Guttman.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít