Do semifinále Poháru České pošty se dostali Liberec a Sparta

Dalšími semifinalisty Poháru České pošty se stali fotbalisté Liberce a Sparty. Slovan v odvetě čtvrtfinále remizoval v Teplicích 2:2, úvodní utkání ale vyhráli na domácím stadionu 2:0. Sparta porazila i v odvetě Olomouc 4:2.

Utkání skupiny I 3. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy Sparta Praha - Hapoel Kirjat Šmona 25. října v Praze. Ondřej Švejdík ze Sparty (vpravo) se raduje z gólu. | Zdroj: ČTK

Teplice odvetu s Libercem dokázaly zdramatizovat. Už v páté minutě totiž skóroval záložník Chovanec. Liberečtí hráči naopak získali klid, když Delarge sedm minut před přestávkou vyrovnal. Teplice pak musely vstřelit další tři branky, což se jim ale nepodařilo.

Sparta si před vlastními diváky žádné drama nepřipustila. Skóre otevřel v sedmé minutě Pavel Kadeřábek, tím také uzavřel stav prvního poločasu. Další branky přišly na Letné až po půli.

Na Navrátilovu vyrovnávající trefu odpověděl Kweuke, který v 70. minutě proměnil svoji další šanci a zvyšoval už na 3:1, čtvrtý gól v závěru vstřelil střídající Jánoš a gólovou porci uzavřel v posledních sekundách vlastní brankou Vidlička.

Liberec se v semifinále utká s Jabloncem a Sparta s Mladou Boleslaví.

Odvetná utkání čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty:

FK Teplice - Slovan Liberec 2:2 (1:1)

Branky: 5. Chovanec, 71. Vůch - 38. Delarge, 79. Pavelka. Rozhodčí: Orel - Gallo, Blažej. ŽK: Fleišman - Delarge.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 4:2 (1:0)

Branky: 49. a 70. Kweuke, 7. Kadeřábek, 88. Jánoš - 48. Navrátil, 90. vlastní Vidlička

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít