Drtivý závěr zajistil fotbalistům Brna tři body z utkání proti Ostravě

Zbrojovka Brno zvítězila v důležitém utkání pětadvacátého kola Gambrinus ligy. V souboji dvou sestupem ohrožených celků porazila Baník Ostrava 2:1, přestože po prvním poločase prohrávala po gólu Stožického. Neúspěch hostů nedokázal odvrátit ani Milan Baroš, který se do sestavy ostravského týmu vrátil po delší pauze zaviněné zraněním. Zbrojovka je po pondělním vítězství o kus blíže úniku ze sestupového pásma.

Milan Baroš (vlevo) uniká Danieli Přerovskému v utkání mezi Zbrojovkou Brno a Baníkem Ostrava | Zdroj: ČTK

V úvodu utkání byli aktivnější domácí, kteří drželi míč na kopačkách častěji než jejich soupeř. Vrcholem jejich snažení ale byla pouze Frejlachova střela, která v 6. minutě o pár centimetrů minula ostravskou branku.

Následně se Zbrojovka prezentovala několika standardními situacemi, její hráči s nimi však naložili prachbídně. Stejně Brněnští zakončili také střely zpoza vápna, a tak se skóre neměnilo. Do hry se naopak čím dál častěji dostával Baník. Ten předváděl nebezpečné protiútoky, po jednom z nichž se málem prosadil Baroš. Centr z pravé strany však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

První trefu utkání přinesla 37. minuta. Postarali se o to hosté, které poslal do vedení ranou z pravé strany Vlastimil Stožický. K tomu se míč dostal po podklouznutí obránce Hyčky. K ostravskému vedení však přispěl také stoper Pernica, jenž Stožického střelu evidentně tečoval.

Do druhé půle vstoupila Zbrojovka s obrovskou touhou vyrovnat. Gólově se však dlouho nemohla prosadit, Baník totiž řadu domácích příležitostí ustál bez inkasování. A to i přes drtivý tlak, ze kterého vzešly šance střídajícího Švancary, Kroupy a aktivního Frejlacha.

Co všechno se dá spálit, poté skvěle předvedl znovu zakončující Petr Švancara, který z jediného metru Bártovu branku přestřelil.

Nakonec však domácí přeci jen vyrovnali. Zasloužené srovnání zařídil nádhernou střelou z volného přímého kopu Pavel Zavadil. V tomto případě neměl gólman Bárta sebemenší šanci.

A nebylo to ze strany Brna vše. Vyrovnáním povzbuzený celek se i nadále hnal za skórováním, které se znovu dostavilo v 87. minutě. Petr Švancara unikl po pravém křídle a nacentroval na osamoceného Milana Škodu. Ten se z předbrankového území nemýlil a poslal Zbrojovku do vedení.

Na druhou domácí branku již Ostravští reagovat nedokázali, a tak Brno zdolalo Baník 2:1. Tým kouče Grmely se tak v tabulce pousnul na desáté místo, Ostrava zůstává třináctá.

25. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 2:1 (0:1)

Branka: 82. Zavadil, 88. Škoda - 37. Stožický. Rozhodčí: Proske - Jiřík, Kotík. ŽK: Švancara, Traoré - Hable, Droppa, Frydrych. Diváci: 5293.

Brno: Doležal - Buchta, Sus, Pernica, Hyčka - Přerovský (46. Traoré), Frejlach, Zavadil, Lutonský (75. Škoda) - Kroupa, Markovič (46. Švancara). Trenér: Grmela.

Ostrava: Bárta - Velner, Frydrych, Vomáčka, Stronati (89. Lukeš) - Stožický (64. Staško), Hable, Droppa, Kukec - Soukup (74. Milosavljev), Baroš. Trenér: Pulpit.