Fenin přiznal, že za zraněním hlavy stojí deprese

Český fotbalista Martin Fenin přiznal, že za vážným zraněním hlavy, se kterým byl v sobotu hospitalizován v nemocnici, stojí jeho dlouhodobé depresivní stavy, které se snažil řešit uklidňujícími léky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový útočník Martin Fenin debatuje s fanoušky | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Fenin obléká dres německé Chotěbuzi, klub na webových stránkách uvádí, že pětadvacetiletý fotbalista na nějaký čas přeruší kariéru a bude se léčit s pomocí psychologa.

Sám Martin Fenin v prohlášení uvádí, že depresemi trpí už delší dobu. Média spekulují o tom, že zranění haly utrpěl v podnapilém stavu při pádu z okna. V nemocnici by měl zůstat minimálně do příštího týdne.

„Pocity rezignace, záchvaty osamělosti a deprese se se mnou táhnou již několik měsíců. Dočasný únik k lékům situaci jen zhoršil a vyvrcholil touto alarmující diagnózou a tímto úrazem,“ napsal fotbalista ve svém prohlášení s tím, že vyhledá odbornou psychologickou pomoc.

„Snažil jsem se proti tomu bojovat a musím přiznat, že bez lékařské pomoci tenhle problém vlastními silami nevyřeším. Jsem vděčný, že mi Chotěbuz rozumí a pomůže mi. Potřebuji intenzivní lékařskou péči, abych se mohl znovu vrátit zdravý na hřiště a do vrcholového fotbalu.“


Do Německa Martin Fenin odešel z Teplic v lednu 2008. Na svém kontě má také 16 startů a tři góly za českou seniorskou reprezentaci, v poslední době ho ale trenér národního týmu Michal Bílek přestal povolávat. S reprezentačním výběrem do 20. let získal na MS v Kanadě bronzové medaile.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme