Fotbalisté Bohemians 1905 dostali od majitele výpověď z Ďolíčku

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 se dostali do problémů. Majitel Ďolíčku, kde Klokani hrají své domácí zápasy, společnost Bohemians Real, oznámila vršovickému klubu výpověď z nájemní smlouvy stadionu k 30. listopadu 2014. Problémem prý je, že stále nedošlo k naplnění dohody o výměně stadionu za sousední pozemky mezi Prahou 10 a majitelem arény.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ďolíček | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Zastupitelé výměnu schválili již před několika měsíci, dodnes ale čekají na formální úřední schválení ze strany pražského magistrátu.

Ten si musí před rozhodnutím nejdříve nechat vypracovat znalecký posudek.

„S ohledem na rozsah majetkového vypořádání a sumu, kterou by měla Městská část Praha 10 ještě doplácet, jsme se v souladu s péčí řádného hospodáře rozhodli zadat oponentní znalecký posudek. Ten by měl jasně určit, zda stanovaná hodnota skutečně odpovídá ceně transakce,“ řekla tisková mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Mělo by jít o částku pohybující se kolem 50 milionů korun. „Znalecký posudek by měl být vypracován v nejkratší možné době, cesta k řešení je reálná,“ dodala.

Vedení Bohemians ale doufá, že do 30. listopadu pražský magistrát přece jen posvětí odkup pozemků pod stadionem městskou částí Praha 10 a k výpovědi nakonec nedojde.

„Majitel stadionu se vyjádřil v tom smyslu, že pokud Městská část Praha 10 dostojí svému závazku a dokončí proces směny za pozemky, tak výpověď nebude platná. Majitelem stadionu by se stala městská část,“ uvedl manažer Klokanů Svatoslav Baťa.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek, Veronika Neprašová, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme