Fotbalisté Ostravy vyhráli na Žižkově a opustili poslední místo

Fotbalisté Baníku Ostrava opustili poslední místo v tabulce Gambrinus ligy. V dohrávce 13. kola zvítězili na hřišti Viktorie Žižkov 3:0. Poslední je teď olomoucká Sigma, Žižkov je patnáctý. Baník rozhodl o výhře po hodině hry, když dal dva góly během dvou minut.

Fotbalisté Baníku Ostrava slaví výhru na hřišti Viktorie Žižkov

Fotbalisté Baníku Ostrava slaví výhru na hřišti Viktorie Žižkov | Zdroj: ČTK

První poločas nenabídl fotbalovou krásu ani velké množství šancí. Nejzajímavějším momentem tak byla srážka žižkovského záložníka Kaloda s ostravským Svěrkošem. Kalod útočníka Baníku fauloval, ale při dopadu se zranil a odjel do nemocnice. Za svůj zákrok dostal žlutou kartu.

Na první gól tak fanoušci čekali až do šedesáté minuty. Domácí Böhm nejprve nezakončil samostatný únik a z protiútoku přišel trest. Lukeš zahrával trestný kop, který zblízka dorazil do branky Vašenda. Pro záložníka Baníku to byl první ligový gól v kariéře.

Hned za dvě minuty se Ostrava radovala znovu: po rohu Lukeše skóroval Frydrych, který dal stejně jako Vašenda premiérovou branku v Gambrinus lize. Viktoria nenašla na dva góly Baníku odpověď, navíc minutu před koncem inkasovala potřetí z penalty. Tu proměnil Kraut, který nedbal pravidla, že sám faulovaný hráč nemá penaltu kopat.

Viktoria Žižkov - Baník Ostrava 0:3 (0:0)

Branky: 60. Vašenda, 62. Frydrych, 89. Kraut z pen. Rozhodčí: Drábek - Mencl, Gallo. ŽK: Kalod, Šťastný, Böhm - Greguš. Diváci: 2485

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Starý - Kadeřábek (63. Bartl), Folprecht (77. Nestorovski), Kalod (32. Peciar), Kalivoda, Bořil - Böhm. Trenér: Pulpit

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Vašenda, Greguš - Poliaček (85. Šenkeřík), Lukeš (70. Kraut), Ferenčík (77. Fantiš) - Svěrkoš. Trenér: Malura