GL: Bohemians znovu pětkrát inkasovali, z vítězství se raduje Brno

Fotbalisté Brna porazili v dohrávce 2. kola Gambrinus ligy Bohemians Praha 1905 5:1 a radují se z prvního tříbodového zisku v letošní sezoně. Pražané si naopak připisují druhou vysokou porážku a zůstávají na dně ligové tabulky. O osudu pondělního utkání rozhodla druhá půle, ve které Zbrojovka čtyřmi góly definitivně potvrdila jednoznačné vítězství.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 hrané 29. července v Brně. Radek Šírl (vlevo) z Bohemians 1905 a Alois Hyčka z Brna. | Zdroj: ČTK

V úvodních vteřinách duelu byli aktivnější Brňané, ze své aktivity však víc než nikterak nebezpečný pokus Kaščáka vytěžit nedokázali. Byli to naopak hosté, kteří v 6. minutě otevřeli skóre díky zakončujícímu Kalinovi, jenž zužitkoval povedený centr Martina Koláře.

Vyrovnání přišlo o necelých deset minut později, kdy Zavadil poslal přesný centr na Traoreho, který míč zpracoval a poslal ho pod břevno. Vstřelená branka domácí herně nakopla a i ve zbytku prvního poločasu byli lepším celkem, šance Kaščáka i Markoviče však zůstaly nevyužity.

Rozhodl čtyřgólový 2. poločas

Začátek druhé půle vyšel jednoznačně lépe domácím. Další povedený centr totiž přetavil ve vedoucí branku Markovič, stejný hráč poté v 59. minutě po faulu Šmída získal pro svůj tým výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Pavel Zavadil a zvýšil na 3:1.

Ještě hůře bylo s Pražany v 69. minutě, kdy se v tlačenici po rohovém kopu nejlépe zorientoval David Pašek. Mladý záložník uklidil míč přesně k tyči a zajistil Zbrojovce pohodlné vedení. To ještě narostlo deset minut před vypršení základní hrací doby. Dlouhý výkop brankáře Hladkého pro sebe získal aktivní Markovič, který z následného úniku zaznamenal pátý brněnský gól.

Bohemians Praha 1905 tak po debaklu z 1. kola ze hřiště Plzně vyhořeli také na půdě brněnské Zbrojovky a zůstávají na posledním místě tabulky. Domácí se díky vysokému vítězství posunuli na 5. příčku.

2. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 5:1 (1:1)

Branky: 55. a 79. Markovič, 15. Traoré, 60. Zavadil z pen., 69. Pašek - 6. Kalina. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Hock. ŽK: Hyčka, Kaščák - M. Štochl, Šmíd, Rada. Diváci: 5023.

Brno: Hladký - Hyčka, Schuster, Pernica, Husár (71. Buchta) - Pašek (78. Přerovský), Kaščák, Zavadil, Traoré (64. Glaser) - Markovič, Kroupa. Trenér: Grmela.
Bohemians: Havránek - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec (74. Nerad), Budínský (57. Bartek), Jindřišek, Rada, Kolář (57. Ndiaye) - M. Štochl. Trenér: Weber.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít