Liberec sahal proti Seville po vítězství, nakonec dohrával v deseti a bere bod

Fotbalisté Liberce byli v Evropské lize dvě minuty od senzačního vítězství nad španělským favoritem ze Sevilly. Od dvacáté minuty vedli po brance Rabušice, čtvrt hodiny před koncem ale dostal červenou kartu brankář Kovář a Sevilla využila přesilovku v 88. minutě, kdy se trefil Machín.

fotbal Liberec Evropská liga

fotbal Liberec Evropská liga | Zdroj: ČTK

Bodovat - s takovým nelehkým cílem vstupovali fotbalisté Liberce do svého třetího vystopení v základní skupině Evropské ligy. A mohlo to dopadnout ještě lépe. Michael Rabušic totiž poslal český tým do vedení a mohl tak oslavit nejen branku, ale i novou smlouvu se Slovanem, kde bude nově působit až do konce června roku 2016.

Sevilla prakticky celý zápas diktovala tempo hry a dlouho směřovala za vyrovnáním. Čtvrt hodiny před koncem byl navíc vyloučen domácí brankář Kovář, který fauloval na hranici pokutového území. Do branky tak musel na závěrečné minuty Hroššo, který čelil velkému tlaku v závěru, Severočeši ho ale dokázali ustát.

00:00 / 00:00

Kovář po Liberec - Sevilla

Čechům se střelecky dařilo

Liberec zůstává ve skupině H neporažen, po výhře nad Estoril a remíze s Freiburgem Slovan znovu bodoval a je tak ve skupině druhý právě za svým posledním soupeřem. Freiburg s Estorilem remizoval 1:1 i za přispění Vladimíra Daridy, který poslal domácí v prvním poločase do vedení. Trefil se také Václav Kadlec, jeho branka ze 13. minuty zápasu proti Macabi Tel Aviv se ukázala jako rozhodující. Frankfurt nakonec vyhrál 2:0.

FC Slovan Liberec - FC Sevilla 1:1 (1:0)

Branky: 20. Rabušic - 88. Machín. Rozhodčí: Dean - Collin, Long (všichni Angl.). ŽK: Pavelka, Kušnír - Coke, Moreno. ČK: 78. Kovář (Liberec). Diváci: 7700.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek (64. Kalitvincev, 90. Kollár) - Šural, Rybalka, Pavelka, Delarge (79. Hroššo) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Sevilla: Varas - Coke, Cala, Pareja, Navarro (74. Moreno) - Iborra, Cristóforo - Reyes (57. Bacca), Rabello (57. Machín), Perotti - Gameiro. Trenér: Emery.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít