Nad budoucností Beckhama visí otazník, zájem o něj je enormní

V další kariéře fotbalisty Davida Beckhama není jistého asi vůbec nic. Symbolu moderního fotbalu a elegantních přímých kopů už je 37 let, ale ještě za jeden klub chce nastoupit. Posledních šest let hrál za Los Angeles Galaxy, se kterými v noci získal ve finále tamní ligy americký titul a teď z klubu odchází.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Beckham po posledním zápase za LA Galaxy | Zdroj: Reuters

Ani v rozhovoru těsně po finále pro stanici ESPN David Beckham neprozradil, kam vlastně půjde. Možná to sám neví, možná ani nikam nechce.

„Po víkendu už tu nebudu hrát, do hry teď přichází jednání o možnosti být součástí vlastnické struktury klubu. Na to se těším a doufám, že to dost dobře ukazuje, jak moc chci být součástí Galaxy. Hrál jsem tu šest let, mám k tomuto klubu vztah a stejně jako v Manchesteru United a Realu Madrid jsem tu byl doma.“

Přehrát

00:00 / 00:00

David Beckham má mnoho nabídek, o své budounosti zatím neprozradil nic

Pro společenský život je Los Angeles určitě lepší, než hrát třeba v Kataru, ale ještě před finále Beckham prohlásil, že ještě jednu fotbalovou výzvu chce.

„Slyšel jsem, že půjdu do Monaca. Kamarád z Londýna mi volal a říká: ‚Hej Dave, slyšel jsem, že jdeš do Monaca.‘ V každém případě mi každý vážný zájem hodně lichotí.“

Vážný zájem o Davida Beckhama má hodně klubů, i když třeba ty české to zřejmě považují za utopii. Abyste ho získali - potřebujete dvě věci: volné miliony, možná miliardy dolarů a číslo 23 na dresu.

Ale jinak se dá říct, že bude hrát v podstatě kdekoliv, i když nedávno trochu naznačil - odmítl Austrálii, protože to je daleko od domova, tedy od Anglie. Tím pádem není pravděpodobná ani Čína, nebo Jižní Amerika. Takže jsou hlavní varianty v podstatě dvě - bohatý arabský klub, nebo návrat do Evropy.

„Je krásné, když je o vás zájem, zvláště od trenérů jako jsou Carlo Ancelotti nebo Harry Redknapp. Trenérů, kteří vystoupí a řeknou, že by mě rádi chtěli to týmu a že ví, že jsem stále profesionál. To pro mě hodně znamená,“ říká David Beckham.

Mimochodem, Ancelotti trénuje Paris Saint-Germain a Redknapp Queens Park Rangers. Třeba skončí Beckham v jednom z těchto klubů.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme