Nesmíme nic podcenit, říká před duelem s Borisovem kapitán Plzně Horváth

Plzeňští fotbalisté už si vyzkoušeli fotbalovou akademii proti Milánu a Barceloně a teď se konečně ocitají znovu na školním hřišti se sobě rovnými. Zítra od 19 hodin českého času je čeká v Minsku důležitý zápas o třetí místo ve skupině Ligy mistrů proti BATE Borisov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Pavel Horváth | Foto: Alžběta Švarcová

"Bylo by hezké konečně vyhrát, moc by mě to potěšilo. Touha je velká, doufám, že budeme ve středu připraveni tak, aby se to povedlo," říká před utkáním na stadionu Dynama Minsk kapitán Plzně Pavel Horváth, který hraje Ligu mistrů nepřetržitě s jednou velkou přestávkou už jedenáct let.

Utkání je důležité v boji o třetí místo ve skupině. Jak tým vnímá to, že je to zápas buď a nebo?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby s kapitánem Viktorie Plzeň Pavlem Horváthem

Takových zápasů jsme během posledního půl roku odehráli celkem dost. Myslím, že nás to nijak nevyvede z míry a věřím tomu, že to odehrajeme z čistou hlavou. Nic jiného nám ani nezbývá. Myslím, že situace není tak kritická, abychom nějak zmatkovali. Není to vyloženě o bytí a nebytí, ale o tom, že můžeme zase něco získat. Z toho pohledu je to příjemné a bude to určitě zajímavý zápas.

Po San Siru a Nou Campu jste přijeli do Minsku na stadion Dynama. Zdá se mi, že je to podobná sovětská architektura jako třeba v Jerevanu. Jak se vám hraje na těchto otevřených stadionech?

Hřiště vypadá větší než je, tribuny jsou dál, ale během samotného zápasu už není čas koukat kolem sebe. Atmosféra na San Siru i na Barceloně je určitě odlišná než bude tady, ale při zápase na to nejde brát zřetel.

Bude pro Plzeň spíš výhoda, že se tady nedá čekat nějaké velké peklo i s ohledem na to, že na poslední domácí zápas v Borisově přišlo na BATE asi 1200 diváků, nebo byste byli radši, kdyby to tady trochu dunělo?

Podle mých zpráv přijde určitě přes dvacet tisíc lidí, takže nějaký hluk tady bude. Ale je tady atletická dráha, měli bychom se dobře slyšet a díky tomu nedělat chyby v komunikaci na hřišti, takže je to určitě výhoda.

Jak se vám jako kapitánovi daří dávat pozor na to, aby někteří hráči nezpychli s ohledem na to, co mají během podzimu za sebou? Zahráli si proti Barceloně, AC Milán, někteří z nich dostali reprezentaci na Euro ...

Zrovna ti, o kterých mluvíte, mají rozumu dost. Nepředpokládám, že někdo z našeho mužstva je natolik namyšlený, aby tenhle zápas podcenil. Pro nás je jakýkoli zápas v Lize mistrů i v lize velkou motivací, nepřichází v úvahu, aby to někdo podcenil.

Proti BATE jste své vystoupení v základní skupině otevírali, co si vzít z toho zápasu do odvety proti běloruskému mistrovi?

Speciálně u nich nepodcenit žádnou situaci. V Praze jsme jim dali šanci ve druhé půli a oni ji hned využili. Mají ve svém středu, kteří jsou schopni rozhodnout zápas a na to musíme dávat velký pozor.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme