Pořadatelům finále Poháru České pošty je líto, že nehostí Spartu

Když loni v létě v Chomutově slavnostně otevírali fotbalový stadion, pozvali si k tomu i pražskou Spartu jako záruku velké atraktivity. Teď jsou ale někteří lidé ze stejného města rádi, že právě Spartu ve finále Poháru České pošty neuvidí. A že si o cennou trofej zahrají týmy Jablonce a Mladé Boleslavi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Karel Piták (dole) v souboji s Jiřím Jarošíkem ze Sparty | Zdroj: ČTK

„Je dobře, když se nám jednou za čas podaří takovéhle utkání sem dostat. Je ale trošku nešťastné, že to nebude Sparta, ta je totiž atraktivnější,“ říká Věra Flašková, jednatelka společnosti "Kultura a sport Chomutov", která se o městský areál včetně fotbalového stadionu stará.

Má radost, že pětitisícový stánek, který se ještě voní novotou, tak významnou událost hostí, a ač se to trochu zdráhá říct, ani ji nevadí, že nejsou ve finále českého poháru věhlasnější týmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová Sparta je atraktivním týme, ale i velkým strašákem

„Jako organizátor jsem radši, protože jsem se bála fanoušků, kteří by sem přijeli. Věříme tomu, že ti, co dorazí, se budou chovat slušně. A že stadion, který máme čistý, uklizený, nový, tak zůstane i po zápase,“ říká Věra Flašková.

A zdá se, že absence Sparty, nevadí ani samotným hráčům, kteří budou o trofej v Chomutově bojovat. „Samozřejmě Sparta a Slavia jsouo v Česku nejvíc, ale ve finále je Jablonec a Boleslav, kteří si to vybojovali zaslouženě,“ říká Karel Piták záložník Jablonce, a dříve třeba také opora Slávie.

I když dva nejtradičnější české kluby na sebe v Chomutově přece jen narazí, a to v odpoledním ženském finále, které je předzápasem toho hlavního večerního se začátkem ve 20:15, ve kterém se utkají Mladá Boleslav a Jablonec.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme