Rohy bývají ve fotbale výhodou, v derby byla tato činnost ale spíše za trest

Fotbalisté Sparty vedou tabulku Gambrinus ligy i nadále o čtyři body před Plzní. V tradičním derby pražských "S" zvítězili v Edenu nad Slavií 2:0 a pomohla jim k tomu i souhra několika výjimečných okolností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Sparty Pavel Kadeřábek, záložník Slavie Martin Hurka a záložník Lukáš Vácha | Zdroj: ČTK

Ve fotbale kdysi dávno platilo, že za 3 rohy je gól, respektive penalta. Při derby "S" v Edenu ale fanoušci Sparty zavedli nový obyčej. Co roh, to několik piv zdarma.

Radikální příznivci Letenských takto štědře "odměnili" skoro každého slávistu, který k rohovému praporku zamířil. V lepším případě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Piva a rohy v derby

"Bál jsem se, ať mě nestrefí nějakou petardou. Když lítá pivo, tak to ještě jde," posteskl si po derby v závěru vyloučený kapitán Slavie Karol Kisel.

Překročit hranici, kdy jde ještě o skvělou atmosféru a zábavu a kdy už jde lidem o zdraví, jde fanouškům zpravidla velice snadno. A právě poslední derby "S" toho bylo důkazem.

"Když kolem vás něco lítá, tak se cítíte blbě. Je potřeba s tím něco udělat, protože to vypadá, jako bychom čekali, až to někoho jednou trefí. Za atmosféru jsme ale jinak rádi, byla skvělá. Oba tábory výborně povzbuzují, ale tohle bylo už trochu moc," konstatuje Kysel.

Odchovanci Slavie rozhodli o vítězství Sparty v 280. derby pražských ‘S‘

Číst článek

"Je to špatné. Dneska je prostě taková doba, je to válka. Jde o vývoj společnosti, fotbalu, mravů a morálky. Jsem rád, že jsem už starý," říká trenér Slavie Miroslav Koubek, ale zlobit se na fanoušky kvůli těmto 'válkám'?

"Jestli jste viděli, tak fanoušci nám udělali atmosféru jako doma. Byli slyšet celý zápas, fandili fantasticky. Tohle k tomu prostě patří. Oni mají heslo, že pyrotechnika není zločin," vypráví střelec první a tedy rozhodující a vítězné branky Lukáš Vácha, zatímco mu vedle stojící mluvčí Sparty Ondřej Kasík posunky naznačuje, že je lépe se do podobných debat nepouštět.

Povedené choreo slávistických fanoušků | Foto: ČTK

"Myslím, že Lukáš by neměl hodnotit fanoušky," vysvětluje Kasík.

Ale ono to tentokrát s fotbalem poměrně dost souviselo. Po jednom takovém rohu slávistů totiž sparťané vyrazili dopředu a výsledkem byl diskutabilní trestný kop. A z něj nakonec i vítězný gól Lukáše Váchy. Ale Karol Kisel se na potíže u rohového praporku nevymlouval.

"Rozhodně to není příjemné, ale na to se nechci vymlouvat. Samozřejmě jsme měli x možností hru přerušit," myslí si slávistický kapitán Karol Kisel.

O to víc ho ale rozčilily zmíněný trestný kop, už druhé vyloučení od rozhodčího Libora Kovaříka v této sezoně, a pochopitelně i porážka v derby.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme