Brno je výhru od čtvrtfinále, Třinec ve Zlíně srovnal

Hokejisty Brna dělí jediná výhra od postupu do čtvrtfinále play off České pojišťovny. Kometa porazila Kladno i ve druhém duelu předkola, tentokrát 5:3, a v sérii hrané na tři vítězství vede 2:0. Ve druhém utkání vyhrál Třinec ve Zlíně 4:3 po samostatných nájezdech a srovnal na 1:1 na zápasy. Třetí duely se hrají v sobotu v Kladně a Třinci.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Třinec vedl ve Zlíně po první třetině 3:1, ale v poslední části si duel zbytečně zkomplikoval. Hrál přesilovou hru, ale udělal chybu a Linhart zařídil domácím prodloužení. V něm hrál Zlín přesilovou hru, ale neproměnil ji, stejně jako se neprosadil ani jednou v samostatných nájezdech.

Góly v duelu Brna s Kladnem nevypadaly jako ty nejběžnější. Od nohou, bruslí i rukou padaly puky do branky, zřejmě ten nejzvláštnější navíc rozhodl. Patera vyhrál buly tak nešťastně, že prostřelil vlastního brankáře a domácí šli do vedení 3:2, gól připsali rozhodčí jeho protivníkovi na buli Petrovickému.

Opět vyprodaná brněnská hala tak možná uvidí také čtvrtfinále, ve kterém by se Jihomoravané utkali se Spartou nebo s Plzní.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápasy:
PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Veselý (Holík), 24. Veselý (Leška, Holík), 59. Linhart (Köhler) - 6. Orsava (Hrabal), 18. Hrňa (Polanský), 20. Adamský (Peterek, D. Květoň), rozhodující sam. nájezd M. Hořava. Rozhodčí: Homola, Hradil - Bláha, Jindra. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4642. Stav série: 1:1.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. L. Čermák (Kováčik), 19. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Divíšek), 34. Petrovický, 42. Erat (Malec, Holec), 60. L. Čermák (Divíšek) - 5. Kuchler (Patera, J. Drtina), 26. Eberle, 58. Hovorka (Patera, Bicek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít