ELH: Liberec vyhrál v Plzni a vede. K. Vary stále bez bodu

Hokejová extraliga pokračovala po pražském derby zbývajícími šestí zápasy 4. kola. Liberečtí Tygři dokázali vyhrát v Plzni 6:1 a udrželi se v čele soutěže. Na opačném konci tabulky se krčí Karlovy Vary, které podlehly doma Vítkovicím 2:6 a jsou bez bodu.

Vítkovice ve Varech rozhodly za 160 sekund

Vítkovice ve Varech rozhodly za 160 sekund | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Hosté reprízu čtvrtfinále z minulé sezóny jasně ovládli a byli po všech stránkách lepší. Brilantní byly v podání Tygrů zejména přesilovky. V první třetině využil dvě Hořava, v početní výhodě se následně prosadili i Čakajík, Dušek a Klimenta, který skóroval jako jediný i při hře 5 na5. Domácí vysokou prohru neunesli a v závěru vyprovokovali i několik boxerských potyček.

00:00 / 00:00

Liberec vyhrál v Plzni 6:1

Branky a nahrávky: 40. Vlasák (Straka, Slaney) - 13. Hořava (Vak, Čakajík), 20. Hořava (Nedvěd), 21. Čakajík (Hunkes, Nedvěd), 31. Klimenta (Rýgl), 55. Dušek (Podkonický, Nedvěd), 56. Klimenta (Víšek, Plodek). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:11, navíc Dvořák - Podkonický oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:5. Diváci: 4415.

HC Oceláři Třinec - HC Vagnerplast Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)

Pokud hosté doufali, že by právě v Třinci mohli vybojovat svou premiérovou výhru v sezóně, tak si velice brzy museli nechat zajít chuť. Neuběhla ani minuta a půl, a Varaďa už zvyšoval na 2:0. Kladnu zápas hrubě nevyšel, po polovině utkání prohrávalo o sedm gólů. Martin Růžička se navíc blýskl hattrickem. Hosté pak dokázali už jen snížit na konečných 7:3 pro Třinec.

Souhrn pátečních zápasů 4. kola

Branky a nahrávky: 1. M. Růžička (Kohn, Polanský), 2. Varaďa (Hudec, Bonk), 12. Hudec (Polák, Bonk), 23. M. Růžička (Hrabal, Krajíček), 26. M. Růžička (Adamský), 30. Adamský (Peterek), 33. Polák - 37. Bělohlav (L. Procházka, Knotek), 39. Melka (Kalla, Toman), 48. Kuchler (Knotek, Toman). Rozhodčí: Polák, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 10:13, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2803.

HC Benzina Litvínov - HC Eaton Pardubice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Bylo to pro domácí zvláštní utkání. Hodně se nadřeli ve vlastním obranném pásmu a v útoku složitě hledali způsob, jak překvapit soupeře. I tak se ale nakonec dočkali tří bodů, díky výborně chytajícímu Hüblovi i díky tomu, že uměli využít svoje šance.

Branky a nahrávky: 3. Černošek (Kracík, Vopat), 13. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 51. Jánský z tr. střílení - 1. Rákos (Koukal). Rozhodčí: Husička, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4234.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Po čtyřech minutách vedli domácí 2:0. Až poté se hosté probrali a průběh zápasu ještě zdramatizovali. Vyrovnat se jim už nepodařilo ani v power-play.

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (Ptáček), 4. Martynek (R. Pšurný), 24. R. Pšurný (Kuchejda) - 12. Fabuš (Marušák, Macho), 36. Milroy (Vrbata). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4227.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Kometa nastartovala k vítězství už v sedmé minutě. Nejprve se v přesilovce prosadil Veselý, kterého vzápětí napodobil také Huml. Berani se pak dostali do hry po ráně Švrčka od modré čáry. V prostřední části nejdřív Kometa odolala náporu domácích, aby v polovině utkání přidal třetí branku Brna v přesilovce Kvapil. Zlínští v zápětí neproměnili trestné střílení. Poslední dějství pak herně zcela ovládlo Brno, které navíc čtyři minuty před koncem završilo skóre Balejovou trefou na 4:1.

Branky a nahrávky: 17. Švrček (T. Sýkora) - 7. Veselý (Hubáček), 7. Huml (Jaroslav Svoboda), 29. Kvapil (R. Hruška, Zubíček), 56. Balej (Kvapil, Malec). Rozhodčí: Blecha, Minář - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 5803.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Domácí dvakrát vedli, hosté ale pokaždé našli gólovou odpověď a na konci druhé třetiny předvedli bleskový šach mat třemi tahy. Zásahy Huny, Pohla a Svačiny během 160 sekund zajistily Vítkovicím rozhodující náskok 5:2. Západočeši inkasovali ještě od Marka Malíka a jsou stále bez bodu.

Branky a nahrávky: 4. Dej (D. Hruška), 13. Čutta (Nosek) - 9. Káňa (Vrána), 25. Svačina (Malík, Vrána), 36. Huna, 38. Pohl (Malík, Vrána), 39. Svačina (Malík, Burger), 47. Malík (Huna, Burger). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2893.

Aleš Procházka, Jan Kaliba, Kamil Jáša, Radim Sajbot, Robert Štach, Vladislav Janouškovec, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít