Hokejista Prospal pomohl dvěma góly k obratu Rangers proti Bostonu

Hokejista Václav Prospal výrazně přispěl Rangers z New Yorku k výhře 5:3 v utkání NHL proti Bostonu. Český útočník dal dva góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Bruins přitom vedli v polovině utkání už 3:0, ale Prospal snížil ještě do konce druhé třetiny na 2:3 a obrat dokonali Rangers třemi brankami v posledních třech minutách zápasu.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

V 57. minutě vyrovnal Brandon Dubinsky a o minutu později dal vítězný gól Michael Sauer. Skóre uzavřel střelou do prázdné branky při power-play Bostonu Derek Stepan.

"Tohle vítězství nám dodá ohromnou sílu. Nedá se ani pořádně popsat, jakou radost cítíme. Nutně jsme potřebovali získat dva body a tvrdě jsme si je vybojovali. Mají pro nás obrovskou cenu," řekl střelec vyrovnávací branky Brandon Dubinsky.

Rangers mají v tabulce Východní konference stejně bodů jako šestý Montreal a čtyřbodový náskok před devátou Carolinou. Ta má před sebou do konce základní části ještě tři utkání, Rangers o jedno méně.

Ve druhém pondělním zápase porazilo San Jose Los Angeles vysoko 6:1 a zajistili si počtvrté za sebou prvenství v Pacifické divizi. Sharks rozhodli o vítězství ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:1.

New York Rangers - Boston 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)

Branky: 32. a 39. Prospal, 57. Dubinsky, 58. Sauer, 60. Stepan - 16. Paille, 17. Horton (Krejčí), 31. Kelly (T. Kaberle). Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.200

San Jose - Los Angeles 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)

Branky: 2. Pavelski, 9. Vlasic, 23. Wellwood, 26. Boyle, 30. J. Thornton, 40. Setoguchi - 22. Handzuš. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.562