Hokejisté Plzně porazili v sedmém duelu Zlín a postoupili do semifinále

Hokejisté Plzně si jako poslední zajistili postup do semifinále play off. V rozhodujícím duelu porazili Zlín 4:2 a sérii vyhráli 4:3 na zápasy. Domácí rozhodli o výhře v závěru, vítězný gól dal Nicholas Johnson dvě minuty před koncem. Plzeň se v semifinále utká s Brnem, druhou dvojici tvoří Pardubice a Liberec. První zápas se hraje v sobotu 24. března v Pardubicích. Druhá série odstartuje v pondělí v Plzni.

Hokejisté Plzně se radují z gólu do sítě Zlína v sedmém duelu čtvrtfinále play off | Zdroj: ČTK

Zlín tak vůbec poprvé prohrál rozhodující duel vyřazovací části extraligy, tedy pátý nebo sedmý zápas.

Plzeň nastoupila do rozhodujícího duelu s několika změnami v sestavě: Duda se posunul do první Strakovy formace, do hry naopak vůbec nezasáhli Marušák a Vostřák. V brance Zlína se poprvé na ledě Plzně objevil Horčička.

Stejně jako v úterý v duelu Pardubic s Vítkovicemi byla k vidění napínavá partie pro silné nervy. A také tentokrát museli domácí dotahovat jednobrankový náskok soupeře. A stejně jako Východočeši rozhodla i Plzeň o svém postupu do semifinále až v samotném závěru.

Zlín dostal hned v úvodu dvakrát výhodu přesilovky, ale velkou šanci si nevytvořil. V 17. minutě se ale přece jen hosté dočkali, opakovanou střelou překonal Svobodu Důras. Do druhé třetiny nastoupila Plzeň mnohem aktivněji a vytvořila si velký tlak s množstvím střel. Ve 26. minutě vyrovnal Duda, který tečoval střelu Vykoukala.

Obrat mohl dokonat Stránský, ale po přečíslení neuspěl. Domácí pak museli po faulu Pituleho a posunutí branky Svobodou do tří. Zlín dvojnásobnou přesilovku využil už po 22 sekundách díky gólu Galvase. Poté hrála přesilovku také Plzeň a ve 38. minutě ji zužitkoval Jiří Hanzlík.

Napínavá bitva pokračovala také ve třetí třetině, ve které měli mírně navrch domácí Indiáni. V polovině třetí části navíc hráli 48 sekund přesilovku pět na tři, ale branku nedali. V 55. minutě dal Leška gól, ale Svoboda při zákroku posunul branku. Rozhodčí Hribik navíc pískl ještě předtím a gól tak neplatil. Zlín to nakonec hodně mrzelo. V 58. minutě totiž Johnson rozhodl o výhře Plzně. Čtvrtý gól pak přidal do prázdné branky při power-play hostů Duda.

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Duda (Vykoukal, Modrý), 38. Jiří Hanzlík (Vlasák, Martin Straka), 58. Johnson (Jiří Hazlík, Martin Straka), 60. Duda - 17. Důras (Linhart), 34. Galvas (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Minář, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 8236 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, Jeřábek, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, Kaberle - Duda, Martin Straka, Kratěna - Stránský, Jan Kovář, Pletka - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Havlíček, M. Heřman, Andrašovský - Vlasák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým

Zlín: Horčička - Zámorský, Galvas, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Řezníček - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, Čech - Finsterle, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek