Ondřej Palát pojistil v NHL výhru Tampy Bay, Jágr nedal nájezd

Třiadvacetiletý český hokejista Ondřej Palát si v nočním zápase Tampy Bay na ledě Winnipegu připsal dva body za gól a asistenci. Brankář Pavelec v brance Jets střídal po druhé třetině. New Jersey Devils prohráli s Dallasem po samostatných nájezdech, během kterých se neprosadil ani Jaromír Jágr.

Ondřej Palát vstřelil Winnipegu svůj třetí gól v sezoně

Ondřej Palát vstřelil Winnipegu svůj třetí gól v sezoně | Zdroj: Reuters

Útočník Tampy Bay Lightning Ondřej Palát se poprvé zapsal do statistik ve 33. minutě zápasu. Jeho ránu při přesilovce ještě lehce před Ondřejem Pavelcem v brance Winnipegu tečoval Vladislav Naměstnikov a zvýšil na 3:1 pro hosty.

Ve 39. minutě pak Palát zakončil přečíslení dva na jednoho a vstřelil čtvrtý a poslední gól Tampy. Za svůj výkon byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Ondřej Pavelec z 18 střel kryl 14 a po 40 minutách střídal. Tampa Bay nakonec vyhrála 4:2.

Patrik Eliáš z New Jersey se podílel na zisku bodu proti Dallasu, v polovině třetí třetiny zápasu Devils proti Stars zužitkoval práci českého útočníka Damien Brunner a vyrovnal na 2:2.

Utkání dospělo k samostatným nájezdům, ve kterých se New Jersey dlouhodobě nedaří. Neprosadil se ani Jaromír Jágr a vítězství 3:2 slaví Stars. V součtu s loňskou sezonou prohráli Devils čtrnáctý penaltový rozstřel v řadě.

Asistenci si připsali i další dva Češi. Přihrávky Jiřího Tlustého ani Radima Vrbaty ale porážkám jejich týmů, Caroliny a Vancouveru, nezabránily.

Výsledky NHL:
New Jersey - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Gelinas, 49. Brunner (Eliáš) - 25. Jamie Benn, 36. Eaves, rozh. nájezd Spezza. Střely na branku: 27:37. Diváci: 14.657. Hvězdy zápasu: 1. Brunner (New Jersey), 2. Lehtonen, 3. Hemský (oba Dallas).

Winnipeg - Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 26. Little, 51. Wheeler - 5. Stamkos, 25. Drouin, 33. Naměstnikov (Palát), 39. Palát. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 18 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Střely na branku: 42:27. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Palát (oba Tampa), 3. Wheeler (Winnipeg).

Edmonton - Carolina 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)
Branky: 30. a 45. Eberle, 37. Joensuu, 53. Draisaitl, 56. Nugent-Hopkins, 59. Hendricks - 36. Riley Nash (Tlustý), 38. Skinner, 48. Harrison. Střely na branku: 29:30. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Draisaitl, 3. Joensuu (všichni Edmonton).

Colorado - Vancouver 7:3 (1:2, 2:0, 4:1)
Branky: 15. a 60. Iginla (na druhou Hejda), 27. McGinn, 29. Johnson, 43. Briere, 46. Duchene, 53. Landeskog - 1. H. Sedin, 18. Burrows, 51. D. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 48:29. Diváci: 17.119. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Iginla, 3. Barrie (všichni Colorado).

Anaheim - Columbus 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Perry, 9. Vatanen, 34. Smith-Pelly, 58. Getzlaf - 15. Hartnell. Střely na branku: 34:17. Diváci: 15.778. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen, 2. Smith-Pelly, 3. Perry (všichni Anaheim).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít