Slavia rozstřílela Kladno, je krok od postupu. Vítkovice srovnaly na 2:2

Hokejisté Slavie porazili v pátém zápase čtvrtfinále play-off kladenské Rytíře 5:1 a jen jediná výhra je dělí od postupu do semifinále. Dvěma góly se na vítězství Pražanů podílel útočník Vladimír Růžička mladší, dvě trefy si připsal i Jan Holub. Hokejisté Zlína naopak prohráli na ledě Vítkovic i druhé utkání, tentokrát 4:5 v prodloužení, a stav série je tak vyrovnaný 2:2. Chomutov přetlačil ve skupině play-out brněnskou Kometu 5:4 po samostatných nájezdech, Liberec předčil Karlovy Vary jasně 5:0.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas: Rytíři Kladno - HC Slavia Praha hraný 15. března v Kladně. Vladimír Růžička ze Slavie se raduje z gólu v kladenské síti, vpravo je jeho spoluhráč Tomáš Hertl. | Zdroj: ČTK

Kladno nemělo proti Slavii šanci

Slavia měla v první třetině převahu, kladenského gólmana Cháberu minimálně jednou zachránila tyčka, i tak ale odcházeli hosté do kabiny s dvoubrankovým náskokem. V rozmezí necelé minuty se totiž prosadili hned dva slávisté. Nejprve Vladimír Růžička zblízka překonal dezorientovaného Cháberu, padesát vteřin nato zajistil Slavii dvoubrankový náskok z brejku Tomica.

00:00 / 00:00

Manažer Energie Karlovy Vary Jaromír Látal si po prohře s Libercem nebral v rozhovoru s Pavlem Petrem servítky

Ve druhé třetině se rozdíl mezi výkony obou mužstev ještě zvýraznil. Na 3:0 upravil krátce po začátku prostředního dějství svým druhým gólem v utkání Růžička, dvakrát se poté trefil ještě Holub a slávisté měli pohodlný pětigólový náskok, který chabě hrající Kladno dokázalo jen snížit díky trefě Jasse šest minut před koncem zápasu.

Další obrat Vítkovic v sérii se Zlínem

Hokejisté Vítkovic předvedli ve čtvrtém čtvrtfinále se Zlínem podobný obrat jako ve třetím vzájemném utkání v play-off. Zlín šel v 8. minutě zásluhou Miroslava Okála do vedení, které v 36. minutě zápasu navýšil, když domácí gólman Šindelář neudržel Honejskovu střelu. Za dvě minuty nato ale Vítkovice snížily, Húževka sebral hostujícím hráčům puk a bekhendem ve vlastním oslabení obelstil Sedláčka. V polovině utkání bylo srovnáno, když se zlínský gólman nestačil včas přesunout při pokusu Svačiny.

Do vedení se Vítkovičtí dostali v 38. minutě, autor vyrovnávací gólu Svačina našel u tyčky Ondřeje Romana a ten potřetí rozjásal domácí fanoušky. Vyrovnaného stavu se diváci dočkali znovu v 47. minutě, Petr Leška poslal puk do sítě o Šindelářův beton. Zlín pak byl čtyři minuty před koncem základní hrací doby díky Leškovi blízko vítězství, jenomže při power-play se v závaru před zlínskou bránou dobře zorientoval Strapáč a vynutil si prodloužení. Drama pak rozhodl v jeho 4. minutě Burger, který zajistil Vítkovicím vítězství 5:4 a srovnání stavu série na 2:2.

Gólová přestřelka Pirátů s Kometou

Utkání Chomutova s Kometou přineslo brankové hody a nevídanou gólovou přestřelku. Brňané šli do vedení v 8. minutě utkání, když Miroslav Holec se štěstím překonal gólmana Hanuljaka. Minutu a půl před koncem úvodní části se puk šťastně odrazil od brusle Jakuba Svobody a bylo to 2:0 pro hosty. Piráti ale snížili pouhé dvě vteřiny před koncem třetiny, Štěpánu Hřebejkovi stačilo jen 11 vteřin k využití přesilovky.

Padesát vteřin po začátku druhého dějství vrátil Kometě dvoubrankové vedení Leoš Čermák, jenomže jen 14 sekund nato snížil Chomutov znovu na rozdíl jediného gólu zásluhou přesné mušky Jana Rutty. V 27. minutě srovnal na 3:3 dělovkou od modré čáry Jaroslav Mráz a začínalo se takříkajíc nanovo. Piráti se dostali v úvodu třetí třetiny do vedení, když se prosadil Karel Hromas, ale protože do konce základní části stihl vyrovnat Jan Hruška a prodloužení vítěze nepřineslo, rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem domácí Marek Sikora.

Utkání 52. kola hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC Kometa Brno hrané 26. února v Praze. Zklamaní hráči brněnské Komety po prohraném utkání, z něhož nepostoupili do předkola play off. | Foto: ČTK

Liberec přejel karlovarskou Energii

Bílí Tygři rozhodli o svém vítězství nad Karlovými Vary už v první třetině. Skóre utkání otevřel v 11. minutě zápasu z dorážky Radek Duda, o minutu a půl později přidal druhý zásah Tomáš Urban poté, co puk po střele Bárty vypadl Mensatorovi z výstroje. Když v 19. minutě zvyšoval Tomáš Bulík už na 3:0 pro domácí, bylo prakticky rozhodnuto.

Karlovarská Energie se ve druhé třetině herně mírně zvedla, jenomže jakékoli šance na úspěch pohřbil v 37. minutě Radek Duda, jehož přihrávku zpoza brány si nešťastně srazil do vlastní sítě jeden z karlovarských obránců. Na konečných 5:0 upravil hned v úvodu poslední třetiny Jan Víšek, Liberec se díky vysokému vítězství dostal ve skupině o udržení v extralize o bod právě před Karlovy Vary.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Jass (Patera, Kuchler) - 13. V. Růžička ml. (Hertl, Skokan), 14. Tomica (P. Jelínek, Kadlec), 22. V. Růžička ml. (Sklenář), 29. Holub (Žejdl, Kuboš), 37. Holub. Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5429. Stav série: 1:3.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 5:4 v prodl. (0:1, 3:1, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Húževka, 33. Svačina (Roman) 38. Roman (Svačina), 60. Strapáč (Voráček, Roman), 64. Burger (Ujčík) - 8. Okál (Čajánek), 26. Honejsek (Holík, Čech), 47. Leška (Köhler), 56. O. Veselý (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8762. Stav série: 2:2.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 4. kolo:

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Hřebejk (Šagát, Bartejs), 22. Rutta (Sikora, Důras), 27. Mrázek (Rutta, Jíra), 42. Hromas (Sikora, Rutta), rozhodující sam. nájezd Sikora - 8. Holec (Lušňák, M. Hruška), 19. Jakub Svoboda, 21. Čermák, 57. J. Hruška (Němec, Kováčik). Rozhodčí: Homola, Hradil - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 2874.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Duda (Kudrna), 12. T. Urban (Bárta, Kolmann), 19. Bulík (Filippi, Nedvěd), 37. Duda (Nedvěd, T. Pospíšil), 42. Víšek (Kudrna, Filippi). Rozhodčí: Polák, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít