Švédsko vítězstvím nad Francií uhájilo 2. místo, Slovinsko se rozloučilo výhrou nad Dánskem

Hokejisté Švédska porazili v posledním utkání ve skupině A Francii a definitivně si zajistili druhé místo. Naopak Francie bude hrát o udržení v elitní společnosti v přímém souboji s Lotyšskem. Ve druhém večerním utkání vyhrálo Slovinsko nad Dánskem 1:0.

Hokejisté Švédska rozhodli o vítězství nad Francií až v úvodu třetí třetiny

Hokejisté Švédska rozhodli o vítězství nad Francií až v úvodu třetí třetiny | Zdroj: ČTK

První velkou šanci si favorit ze Švédska vypracoval až v 10. minutě, kdy na Hueta jel sám Danielsson, ale zakončení švédského útočníka bylo velice špatné.

Na konci jedenácté minuty už se Tre Kronor radovali, když vyraženou střelu poslal do francouzské branky Josefson.

Rychlé vyrovnání měl na hokejce Fleury, sám před Enrothem však jasnou gólovku neproměnil. V závěru první třetiny mělo Švédsko ještě výhodu přesilové hry, ale Francie se ubránila.

Úvod druhé třetiny zaskočil všechny v hale. Francie dvěma góly během tří minut otočila skóre. O oba góly se postaral Fleury. Na 3:1 mohl zvýšit Roussel, ale samostatný nájezd na Enrotha neproměnil. Na druhé straně vychytal Erikssona Huet.

Ve 35. minutě se podařilo Švédsku vyrovnat. Při vyloučení Bertranda se prosadil střelou mezi betony Forsberg.

Nástup do třetí třetiny zvládli na výbornou švédští hokejisté, když během tří minut odskočili Francii na 4:2 a vyhnali z branky Hueta, kterého vystřídal Hardy.

Změna v brankovišti Francii prospěla, Hardy už nepustil za svá záda ani jeden puk, ale stejně si počínal na druhé straně ve třetí třetině Enroth.

Švédsko tak definitivně uhájilo druhou příčku, Francie si v posledním utkání na šampionátu zahraje o udržení v elitní skupině proti Lotyšsku a musí získat minimálně dva body.

V utkání Dánska se Slovinskem se sestupující Slovinci dostali do vedení přesně v polovině první třetiny. Po akci Kopitara střílel Kovačevič a střelu ještě tečoval Pance.

Slovinsko se s mistrovstvím světa rozloučilo vítězstvím nad Dánskem, přesto u hráčů převažovalo zklamání ze sestupu | Foto: ČTK

Dánsko se sice snažilo o vyrovnání, ale střelecky byli v úvodní třetině aktivnější Slovinci. Gól už však ani jedno mužstvo nepřidalo.

Ani ve druhé třetině se fanoušci gólu nedočkali. Největší šanci zahodil Urbas, když po střele Kovačeviče přestřelil branku Dánska.

Ani ve třetí třetině se obraz hry nezměnil. Utkání, které nepřineslo příliš vzruchu nakonec Slovinci vyhráli 1:0.

V posledním utkání na šampionátu tak získali tři body. Přesto sestupují do kategorie B mistrovství světa, protože v ostravské skupině obsadili poslední místo.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):
Švédsko - Francie 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Josefson (Klefbom, Ekman-Larsson), 35. Forsberg (Lindholm), 41. Forsberg (Ekman-Larsson), 44. Ekman-Larsson (Eriksson, Klefbom) - 21. Fleury (Roussel, T. da Costa), 23. Fleury (Roussel, Auvitu). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Kubuš (SR) - Lazarev (Rus.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 12.490.

Skupina B (Ostrava):
Slovinsko - Dánsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 10. Pance (Kovačevič, A. Kopitar). Rozhodčí: Šindler (ČR), Vinnerborg (Švéd.) - Carnathan (USA), Schrader (Něm.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 6768.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít