Ženeva zaskočila favorizované CSKA a triumfovala na Spenglerově poháru

Spenglerův pohár vyhráli překvapivě hokejisté Servette Ženeva. Švýcarský tým ve finále zdolal CSKA Moskva 5:3 a triumfoval na turnaji poprvé v historii. Na turnaji startovaly i Vítkovice, které vypadly ve čtvrtfinále, v němž v prodloužení ztroskotaly právě na ruském celku.

Gólman CSKA Rastislav Stana likviduje nájezd Inti Pestoniho

Gólman CSKA Rastislav Stana likviduje nájezd Inti Pestoniho | Zdroj: ČTK

CSKA v Davosu prohrávalo ve 37. minutě již o čtyři góly. Patnáctinásobný vítěz tradičního turnaje ale průběh zápasu před 6303 diváky přece jen zdramatizoval.

Před přestávkou snížil a v závěrečné třetině přidal další dva zásahy. Klid do ženevských řad přinesl až gólem do prázdné branky Daugavinš.

Osmý celek švýcarské nejvyšší soutěže zvítězil i v prvním vzájemném souboji obou týmů. V duelu základní skupiny vyhrál 4:3 po prodloužení.