Australan Evans vyhrál 4. etapu Tour, obhájce Contador těsně druhý

Australský cyklista Cadel Evans vyhrál čtvrtou etapu slavné Tour de France z Lorientu do Mur-de-Bretagne. Těsně druhý dojel za Evansem loňský vítěz Tour Španěl Alberto Contador. O osm sekund později přijel do cíle jediný Čech na startu Roman Kreuziger. Ve žlutém dresu pojede i nadále Nor Thor Hushovd.

Australský cyklista Cadel Evans

Australský cyklista Cadel Evans | Zdroj: Reuters

172,5 kilometru dlouhá etapa byla převážně rovinatá, ale končila asi dvoukilometrovým prudkým stoupáním. Během něj se vpředu pohybovali všichni hlavní kandidáti na celkové vítězství.

Hlavní pole favoritů nejprve roztrhal Contador. Poté ho na prvním místě vystřídal Evans a dojel si pro etapové vítězství, před španělským cyklistou vyhrál o pouhé centimetry. Třetí skončil Kazach Alexandr Vinokurov z Astany, za kterou jezdí i Kreuziger.

00:00 / 00:00

Australan Cadel Evans k vítězství ve 4. etapě Tour de France

"Etapu jsem začal klidně vzhledem k podmínkám, které na trati panovaly. Obrovské díky ale patří mým kolegům, kteří mi moc pomohli. Nejprve jsem se díky nim dotáhl na peloton a v závěru mi připravili výbornou pozici před cílem. Dnešní vítězství nemá velký vliv na celkovou klasifikaci, ale jsem za ně velmi vděčný," řekl Cadel Evans.

Český jezdec se v celkovém pořadí posunul o více než třicet pozic na 55. místo. Contador, který ztratil hodně času při hromadném pádu v první etapě a také v týmové časovce, je jednačtyřicátý se ztrátou minuty a 42 sekund na Hushovda.

Pátá etapa je opět rovinatá, ale tentokrát od startu až do cíle, rozhodovat by se tedy mělo v hromadném spurtu.

4. etapa: Lorient - Mur-de-Bretagne (172,5 km):

1. Evans (Austr.) 4:11:39 hod., 2. Contador (Šp.), 3. Vinokurov (Kaz.), 4. Urán (Kol.), 5. Gilbert (Belg.), 6. Hushovd (Nor.), 7. F. Schleck (Luc.), 8. S. Sánchez (Šp.), 9. Van den Broeck (Belg.), 10. Klöden (Něm.) všichni stejný čas ... 15. Kreuziger -8

Průběžné pořadí:

1. Hushovd 13:58:25, 2. Evans -1, 3. F. Schleck -4, 4. Millar (Brit.) -8, 5. Klöden, 6. Wiggins oba -10, 7. Thomas (oba Brit.), 8. Boasson Hagen (Nor.), 9. A. Schleck (Luc.), 10. Fuglsang (Dán.) všichni -12 ... 41. Contador -1:42, 55. Kreuziger -2:29

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít