Češi obsadili první čtyři příčky na SP ve vodním slalomu K1. Zvítězil Jiří Prskavec

Bronzový medailista z olympiády v Riu ovládl i domácí Světový pohár v pražské Troji. Jiří Prskavec dojel v kategorii K1 na prvním místě pouze jednu setinu sekundy před Ondřejem Tunkou. Třetí příčku obsadil Vavřinec Hradilek a čtvrtý byl Vít Přindiš. V následném slalom crossu pak mezi ženami triumfovala Veronika Vojtová.

Kajakář Jiří Prskavec zvítězil na SP v Praze o jednu setinu sekundy | Foto: Reuters

„Mě těší, že jsme všichni čtyři skončili na prvním až čtvrtém místě. Já mám letos dobrý rok na setinky. Jeli jsme nastejno a dneska jsem měl větší štěstí,“ komentoval závod pro Českou televizi Jiří Prskavec.

Tunka druhého místa nelitoval, zvlášť prý když ho porazil Prskavec. Ten zvítězil i přesto, že si připsal jeden šťouch, kvůli čemuž musel ve zbytku trati riskovat. Podle jeho slov možná v některých místech riskoval až moc.

Ve slalom crossu triumfovala Vojtová. Čeští muži se do finále nedostali

Dnešní program Světového poháru vodních slalomářů byl zakončen odpoledními závody v nové disciplíně, která nese označení slalom cross . Mezi muži se z českého tria do čtyřčlenného finále neprobojoval žádný kajakář, když jak Vít Přindiš, tak Vavřinec Hradilek i Ondřej Tunka byli diskvalifikováni v semifinále.

Z vítězství se tak poprvé v historii této disciplíny neradoval český kajakář – hegemonii v tomto ohledu prolomil Němec Hannes Aigner.

České zastoupení naopak nechybělo v ženském finále, ve kterém se představila vítězka kvalifikace Veronika Vojtová. Ve finálové jízdě česká závodnice předvedla vynikající start a následně již před sebe nikoho nepustila a oslavila tak vítězství před vlastními fanoušky.

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Troji:
Muži:
K1: 1. Prskavec 91,60 (2 tr. sekundy), 2. Tunka -0,01 (0), 3. Hradilek -0,17 (0), 4. Přindiš (všichni ČR) -0,69.
C1: 1. Beňuš (SR) 98,91 (0), 2. Westley (Brit.) -0,25 (0), 3. Savšek (Slovin.) -1,83 (4), ...6. Rohan -3,50 (0), 8. Rak -5,21 (0), 9. Gebas (všichni ČR) -6,97 (2).
Ženy:
C1: 1. Foxová (Austr.) 113,59 (0), 2. Hošková (ČR) -6,93 (2), 3. Franklinová (Brit.) -7,15 (0), ...7. Satková -10,33 (0), v semifinále 14. Jančová (obě ČR).

Jakub Knoll, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít