Českým házenkářům schází poslední krok v cestě na ME

České házenkáře čeká závěrečné utkání kvalifikační skupiny o evropský šampionát 2014 v Dánsku. K úplné jistotě postupu potřebují v sobotu v Brně uhrát proti Černé Hoře alespoň bod. Že český tým nečeká nic lehkého, to ví také Vladimír Haber, kouč národního týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikační utkání házenkářů o postup na ME 2012 Česko - Norsko, 9. března ve Zlíně. Zleva Filip Jícha z Česka a Steinar Ege z Norska | Zdroj: ČTK

Házenkáři Černé Hory už mají postup na evropský šampionát jistý, což by mohla být pro Čechy teoreticky výhoda. Reprezentační trenér Vladimír Haber se ale na nic podobného spoléhat nehodlá.

„Výhoda to být může, ale na to my nespoléháme. Víme, že Černohorci chtějí postoupit z prvního místa, což je výhoda při losování. Chceme se připravit tak, abychom získali ne jeden, ale dva body. Rádi bychom vyhráli také kvůli divákům, protože očekáváme vyprodanou halu,“ říká odhodlaně Haber.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých házenkářů hovoří o nadcházejícím kvalifikačním duelu proti Černé Hoře

Ve středečním utkání v Izraeli chyběla českému výběru kvůli nemoci největší hvězda. Filip Jícha, který se do vítězného utkání nezapojil, by však měl být pro duel s Černou Horou alespoň částečně k dispozici.

„Filip už dneska trénoval. Cítí se celkem dobře, i když ty síly mu samozřejmě ubyly, vzhledem k tomu, že měl problémy zdravotního rázu. Předpokládáme, že toho asi nebude moci odehrát tolik, kolik jsme zvyklí, to znamená většinu toho času. Budeme se snažit jeho síly rozložit.“

Čeští hráči by mohli mít v sobotním zápase jednu speciální motivaci, a to vyrovnat se ženské reprezentaci. Ta nedávno úspěšně zvládla baráž o postup na světový šampionát.

„Určitě nás motivují, nechceme zůstat za děvčaty pozadu. Chceme stejně jako ony postoupit a postupně vrátit českou házenou do míst, kde před mnoha lety byla a kde bychom jí všichni rádi viděli,“ uzavírá Vladimír Haber.

Zápas Česko – Černá Hora začíná v sobotu ve 14:00 v brněnské hale ve Vodově ulici.

Mirko Vasić, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme