Judista Krpálek na ME skončil už v prvním kole. Hrozně mě to mrzí, přiznává

Sport nejsou jen výhry, ale také někdy nečekané porážky. Své o tom ví český judista Lukáš Krpálek, který na evropský šampionát v ruské Kazani, i přes potíže s ramenem, odjížděl s medailovými ambicemi a nakonec nevyhrál ani jediný zápas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek při dnešním souboji v Kazani (v modrém) | Foto: David Šváb | Zdroj: ČTK

„Na jednu stranu mě to hrozně mrzí a štve, protože těžko snáším prohry a vždycky se v tom pak trošku koupu, ale na druhou stranu si myslím, že lidé alespoň uvidí, že nejde furt vyhrávat.“

„Samozřejmě bych se ale chtěl vrátit do období, kdy člověk vyhrává a daří se mu, takže doufám, že se mi to podaří. Doufám, že mě tento neúspěch motivuje,“ bere si z porážky v prvním zápase od Estonce Minaškina pozitiva Lukáš Krpálek.

Věšet hlavu rozhodně nemusí. Před šampionátem bojoval se zraněným ramenem, dlouho přemýšlel o tom, že v Kazani vůbec startovat nebude. Pak ale vyhrála touha znovu se postavit na žíněnce soupeři v soutěžním zápase. Jenže bolavé rameno ho limitovalo více, než si původně připouštěl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Lukášem Krpálkem na ME v Kazani mluvil reportér ČRo Petr Kadeřábek

„Myslím si, že tam hrál roli Lukášův výpadek, protože v kimonu nebyl 14 dní. Určitá omezení v práci levé paže tam také byla. Viděli jsme, že se půlku zápasu ani nepral. Jedna z myšlenek byla, že se bude prát postaru, jako Lukáš Krpálek kdysi, a to se mu nedařilo.“

„Dokázal to změnit až pozdě a v konci jsme viděli, že Lukáš jasně dominoval, ale nestihl to. Z mého pohledu jsem tam viděl nevypranost, judistický výpadek a to, že si to nemohl kvůli zranění osahat. Plus také to, že nevěděl, co dělat,“ vysvětluje trenér Petr Lacina.

Krpálek na mistrovství Evropy v judu startuje s bolavým ramenem. Ale den ode dne se to lepší, hlásí

Číst článek

Krpálek si chtěl na evropském šampionátu hlavně polepšit v žebříčku olympijské kvalifikace, ale z tohoto pohledu se takřka nic nestalo. Podobný rychlý konec totiž prožila v hmotnostní kategorii do sta kilogramů většina favoritů. Z nasazené čtveřice nepostoupil do semifinále ani jeden.

„Jednak je to z toho, že už jsou všichni unaveni. Olympijská kvalifikace už je dlouhá, takže je docela náročné tím vším projít. Je vidět, že není jednoduché furt jenom vyhrávat a že nejsem jediný, komu se předtím dařilo a teď prohrává,“ uklidňuje se před závěrečnou přípravou na olympijské hry v Riu Lukáš Krpálek.

Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme