Mladičký Pinot vyhrál osmou etapu Tour de France, stále vede Wiggins

Francouzský cyklista Thibaut Pinot se postaral o první úspěšný únik na Tour de France. Kopcovitou osmou etapu vyhrál Pineaut s téměř půlminutovým náskokem 26 sekund na desetičlennou skupinku, ve které byli hlavní favorité na titul včetně průběžně prvního muže závodu, Brita Wigginse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouz Thibaut Pinot | Zdroj: ČTK

Profil etapy s cílem ve švýcarském Porentry byl jako dělaný pro úspěšný únik a to se také potvrdilo. Vítěz Pineaut jel sám v čele posledních 20 kilometrů z celkových 157 a půl. Ale těch úniků a nástupů během celého dne bylo nespočet a začaly hned v prvních metrech dnešní etapy.

O zajímavé dění v její první třetině se staral tempař stáje Radioshack Jens Voigt, který hned několikrát zkoušel ujet hlavnímu poli, ale ani jednou si nevypracoval výrazný náskok. Za ním jela skupina cyklistů, kteří ale nijak nespolupracovali a nesnažili se ho sjet a hlavní peloton, ten si všechno zdálky hlídal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Benjamínek pelotonu Pinot vyhrál osmou etapu, stále vede Wiggins

Náskok Voigta se měnil s tím, jak jezdci zdolávali tu kterou ze sedmi horských prémií na trase. Zhruba na 60. kilometru se do úniku pustil Jeremy Roy, loni nejaktivnější muž tour a dlouho to vypadalo, že se mu podaří spolupracovat s třemi jezdci, kteří ho následně dojeli.

Ale ani tento únik nevyšel a tak to jako třetí zkusil Švéd Frederik Kesiakoff, který se dlouho držel v čele a to ještě pár kilometrů pod vrcholem nejtěžšího dnešního stoupání na Col de la Croix, kde vytuhnul a přehnal se přes něj Thibault Pineaut - ano, to je ten který byl nakonec úspěšný a Pineault se za až fanatického povzbuzování šéfa své stáje FDJ udržel v čele až do cíle.

Pro Kessiakoffa může být útěchou, že na Col de la Croix se vyškrábal jako druhý a díky patřičnému přídělu bodů zítra pojede v puntíkatém dresu pro nejlepšího vrchaře.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme