Práce u městské policie mu dala řád. Teď je evropským šampionem v boxu

Ve čtyřiatřiceti letech je boxer Štěpán Horváth na vrcholu kariéry, a potvrdil to i čerstvým titulem evropského šampiona. Přitom v profesionálním ringu není zase tak dlouho a jeho cesta může být i velkou inspirací pro případné nástupce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Profesionální box - ilustrační foto | Zdroj: ČTK

Po vítězství nad Němcem Hermannem všem v pražské hale Královka děkoval. Divákům říkal, že vyhrál srdcem. Za sebou toho má několikanásobná mistr republiky Štěpán Horváth tolik, že věděl, kdy má jeho další úspěch přijít. Jednalo se o dosud největší triumf.

„Nepochyboval jsem, že by zápas dopadl jinak. Tohle byl můj den,“ říkal pro Radiožurnál Horváth s tím, že poslat v sedmém kole takového protivníka k zemi je sen. Ve čtyřiatřiceti letech ale končit nehodlá. Naopak, dostal další impuls k pokračování a navázání na složité začátky. „Věřím, že teď půjdu bojovat o světový titul,“ říká profesionální boxer.

Aby se v ringu prosadil, musel tomu uzpůsobit celý život. V podstatě ho překopal a stal se z něj trochu robot. „Mám teď svůj svět. Začátky byly těžké, bylo v nich hodně pádů,“ vyprávěl chomutovský odchovanec. Dříve boxoval interligu v Ústí nad Labem a byl stálým členem reprezentace.

Před lety ale v amatérském ringu skončil. Po roce volna si založil vlastní boxerskou školu a věnoval se mládeži. Zlomovým bodem jeho restartu kariéry se stala práce u městské policie. Horváth měl pravidelný řád, denně chodil v šest ráno do práce, následoval trénink.

Posledním krokem do profesionálního ringu se stal telefonát od české boxerské legendy Lukáše Konečného. Horváth dostal čtvrt roku na přípravu a v roce 2011 se vrátil mezi provazy. Hned první zápas vyhrál.

„Jediný, co vzkážu všem, kteří tenhle sport dělají: Buďte vytrvalí,“ hlásí aktuální držitel pásu pro evropského šampiona WBO. „Box je sport gentlemanů,“ vyhlašuje.

František Kuna, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme