Stájový kolega Kulhavého biker Burry Stander nepřežil srážku s autem

Jihoafrický elitní biker Burry Stander při tréninku zahynul po srážce s autem. Bývalý světový šampion do 23 let, který skončil na OH v Londýně pátý, v posledním ročníku Světovém poháru obsadil druhou příčku, zemřel ve věku pětadvaceti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na start Memoriálu Roberta Bakaláře se postavilo 34 bikerů | Foto: Jakub Kanta

Stander si dojel pro svůj první velký titul v září 2009 na MS mladých jezdců na horských kolech v Canbeře. O rok později vybojoval světový bronz těsně za Jaroslavem Kulhavým. Loni byl jihoafrický biker na MS osmý, v seriálu Světového poháru ale vybojoval stříbro právě před pozdějším olympijským šampionem Kulhavým.

O Standerově úmrtí informoval Jihoafrický olympijský výbor. Jezdec přišel o život při tréninku nedaleko domova u Shelley Beach. Podle dostupných informací jej srazilo taxi a jezdec při střetu utrpěl smrtelná zranění.

Standerovou tragickou smrtí přišli Jihoafričané po dvou letech o dalšího ze svých předních cyklistů. V lednu 2011 zemřela za podobných okolností čtyřiadvacetileté Carla Swartová, kterou během tréninku srazilo nákladní auto.

S autem měl přitom při tréninku co do činění před rokem a půl i Kulhavý. V červnu 2011 mu řidič na nepřehledné křižovatce nedal přednost, cyklista z Ústí nad Orlicí však tehdy vyvázl z nehody jen s vyraženými zuby a poraněným obličejem.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme