Stájový kolega Kulhavého biker Burry Stander nepřežil srážku s autem

Jihoafrický elitní biker Burry Stander při tréninku zahynul po srážce s autem. Bývalý světový šampion do 23 let, který skončil na OH v Londýně pátý, v posledním ročníku Světovém poháru obsadil druhou příčku, zemřel ve věku pětadvaceti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na start Memoriálu Roberta Bakaláře se postavilo 34 bikerů | Foto: Jakub Kanta | Zdroj: Český rozhlas

Stander si dojel pro svůj první velký titul v září 2009 na MS mladých jezdců na horských kolech v Canbeře. O rok později vybojoval světový bronz těsně za Jaroslavem Kulhavým. Loni byl jihoafrický biker na MS osmý, v seriálu Světového poháru ale vybojoval stříbro právě před pozdějším olympijským šampionem Kulhavým.

O Standerově úmrtí informoval Jihoafrický olympijský výbor. Jezdec přišel o život při tréninku nedaleko domova u Shelley Beach. Podle dostupných informací jej srazilo taxi a jezdec při střetu utrpěl smrtelná zranění.

Standerovou tragickou smrtí přišli Jihoafričané po dvou letech o dalšího ze svých předních cyklistů. V lednu 2011 zemřela za podobných okolností čtyřiadvacetileté Carla Swartová, kterou během tréninku srazilo nákladní auto.

S autem měl přitom při tréninku co do činění před rokem a půl i Kulhavý. V červnu 2011 mu řidič na nepřehledné křižovatce nedal přednost, cyklista z Ústí nad Orlicí však tehdy vyvázl z nehody jen s vyraženými zuby a poraněným obličejem.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme