Trenér basketbalistek Blažek nedá dopustit na talismany a rituály

České basketbalistky na mistrovství Evropy splnily hlavní cíl – výhrou nad Chorvatskem mají nejen jistotu boje o medaile, ale také minimálně účasti v dodatečné olympijské kvalifikaci. Co k úspěšnému tažením šampionátu pomáhá? Stoprocentně přítomnost talismanů. Platí to i v případě trenéra Lubora Blažka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek | Foto: www.uskbasket.cz

„Talismany mám, nosím je s sebou. Naštěstí moc neváží, takže je do kapsy dostanu. Netroufnul bych si je s sebou nevzít. Kdybych na ně zapomněl, měl bych velké výčitky,“ říká trenér a dodává, koho tedy ukrývá před zraky veřejnosti:

Přehrát

00:00 / 00:00

Talismany a rituály, to jsou dvě věci, na které nedá trenér basketbalistek Lubor Blažek dopustit

„Mám maskota Barboru, té je tak pětadvacet let, už se mnou putuje hodně dlouho. Dostal jsem ji od manželky. A pak mám od dětí takové figurky. Myslím, že na mistrovství světa se hodně lidí domnívalo, že mám astma a před utkáním vdechuju nějaký preparát. Ale to jsem jen dával pusu talismanům.“

Tajné rituály

A rituály spojené se zápasy? Je možné o nich něco prozradit?

„Rituálů mám víc a dodržuju je.“ Do podrobností se Lubor Blažek v tomto případě pouštět nechtěl. Připustil však, že k osvědčeným záležitostem patří po vítězném zápase stejné oblečení i v nadcházejícím duelu.

„Zrovna tento rituál nemám vůbec rád. Třeba na evropských šampionátech v Turecku nebo Řecku, kde družstvo vyhrávalo pořád, to skoro bylo o jedné košili a jedné kravatě. Ale já věřím i v tohle.“

V Lodži to tak horké nebude. Češky odehrají už jen dva zápasy. Přeci jen ale už v základní skupině na výměnu oblečení došlo, a to po vítězném utkání. V novém čekaly Bělorusko.

„V případě, že se zvolí kolektivně změna někým jiným, tak to akceptuju. Ale že bych s tím přišel já sám, to ne, to se musím podřídit davu. Nicméně už dopředu jsme říkali, že jinak budeme chodit oblečení na zápasy, kde budeme jako domácí, a jinak na utkání, kde budeme jako hosté. Tenhle rituál se dodržuje,“ říká přesvědčivě Lubor Blažek a v hlavě už spřádá myšlenky, jak uspět v dalším utkání mistrovství Evropy.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme