V Utrechtu začíná Evropský olympijský festival mládeže

Nizozemský král Vilém Alexandr zahájí za několik minut na stadionu fotbalového klubu FC Utrecht Evropský olympijský festival mládeže. Českou republiku na něm bude reprezentovat 69 sportovců v osmi sportech, z toho dva kolektivy - basketbalistky a házenkářky. O medaile budou mladí sportovci bojovat od zítřka do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské kruhy | Foto: Roman Růžička

Česká výprava dorazila z pražského letiště Kbely do Utrechtu po mírné komplikaci na letišti v Amsterdamu, kde ji dvě hodiny zdrželo vydávání zavazadel. Čekání ale mladým sportovcům vynahradilo ubytování na kolejích utrechtské univerzity.

„Máme nejlepší ubytování ze všech společně s týmy Norska a Islandu. Dostali jsme to, co jsme si tady vybrali, když jsme tady byli na semináři šéfů misí,“ chválí nizozemské organizátory šéf mise, dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf výpravy Martin Doktor svým svěřencům na EYOF v Utrechtu věří

„Jde o novou budovu, velice luxusní. Je tu všechno potřebné vybavení, i myčka, pračka, kuchyně. Lepší ubytování bychom si těžko mohli přát.“

Mladí sportovci zažijí olympiádu se vším všudy, nebude chybět zapálení olympijského ohně, slib nebo vlajka s pěti barevnými kruhy. Před dvěma lety v tureckém Trabzonu se české výpravě dařilo, získala celkem devět medailí. Šéf české mise Martin Doktor očekává, že i letos by se čeští sportovci měli prosadit na stupně vítězů.

„Musíme si uvědomit, že jde o soutěž mládeže a tam se velice těžko odhadují výsledky. Naši sportovci se vždy pohybovali na medailových pozicích. Věřím, že to dopadne i tentokrát.“

Smělé plány mladé judistky

Jednou z medailových naději je třeba sedmnáctiletá judistka Sabina Merklová. Před dvěma lety v Turecku vypadla hned v prvním kole, letos myslí o hodně výš.

„Chtěla bych dopadnout lépe než před třemi týdny na ME. Nejhůře bych se chtěla umístit na sedmé příčce. Medaile by byla super,“ přeje si Sabina Merklová.

Slavnostní zahájení evropského olympijského festivalu mládeže začne na stadionu FC Utrecht ve 20 hodin a mělo by ho sledovat přes dvacet tisíc lidí.

Alena Benešová, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme