Australské tenistky mají před sebou ve Fed Cupu velkou výzvu, uspět proti Češkám

Když se na začátku loňského června v Paříži rozhodlo o tom, že se české tenistky utkají v úvodním kole Fed Cupu s Austrálií, vypadalo to na poměrně snadného soupeře. Jenže teď, o několik měsíců později, se má situace jinak. Australanky přiletěly do Ostravy v roli velmi nebezpečného soupeře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australská kapitánka Alicia Moliková (vlevo) na trénninku s Jarmilou Gajdošovou | Zdroj: ČTK

„Nemohli jsme do Česka přiletět v lepší čas. Je to skoro až ideální scénář, hrát proti Češkám na jejich půdě. Všechny vaše hráčky dosáhly v poslední době úžasných úspěchů,“ říká nehrající kapitánka Australanek Alicia Moliková.

A navíc dodává. „Zaznamenaly spoustu vítězství. Neprohrály ve Fed Cupu už víc než 24 měsíců. Takže opravdu jsme si nemohly přát lepší čas, kdy se s Češkami utkat. Troufám si říct, že ve zbytku sezóny nebude větší výzvy vyhrát zápas.“

Optimismus Molikové je na místě. Hlavní hvězdu týmu Samanthu Stosurovou totiž doplňují tři hráčky, které prožily před pouhými dvěma týdny životní turnaj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Australské tenistky se předem rozhodně nevzdávají, kapitánka Moliková svému týmu před utkáním Fed Cupu v Česku věří

„Chci, aby se Sam soustředila na svá dvě vítězství v singlu. A pokud se jí to podaří, tak budeme velmi spokojeni, protože víme, že je to velká výzva. Věříme, že by to mohla dokázat,“ tvrdí australská kapitánka.

A věří i dalším svým svěřenkyním. „Víte, máme úžasný tým v tom, že můžeme hodně kombinovat jeho složení. V tom týmu jsou ale také dvě skvělé deblistky, které vyhrály v posledních týdnech několik velkých zápasů. Má důvěra v ně je tak velká, že nemám jediný důvod uvažovat nad tím, proč je nahrazovat.“

Alicia Moliková má na myslí Casey Dellacquaovou a Ashleigh Bartyovou, které se na Australian Open probojovaly do finále čtyřhry, čímž překvapily celý svět včetně českého kapitána Petra Pály. „Finále grandslamu – velký úspěch. Po cestě porazily velmi dobrý pár.“

A aby toho nebylo málo, tak čtvrtou do australské party je Jarmila Gajdošová, která vyhrála na prvním grandslamu sezóny mix, v jehož finále porazila i Lucii Hradeckou. „Mají silný tým. Jarmila je velmi nebezpečná hráčka, protože do toho hodně jde. A když má dobrý den, tak je to opravdu nebezpečné,“ respektuje aktuální formu soupeřek Petr Pála.

I přes všechny australské úspěchy poslední doby by ovšem mělo o víkendu platit, že australské ambice budou stoupat a klesat s hrou Samanthy Stosurové. A hráčka top ten, která vyhrála před rokem a půl US Open, chce udělat pro úspěch maximum.

„Já se cítím dobře. Měla jsem tady dost času dobře potrénovat. Hraje se na tvrdém povrchu, kde se může stát mnohé. Pro všechny z nás platí, že jsme připravené na tento víkend. Doufám, že to bude pro nás odrazový můstek pro další část sezóny. Jsme připravená nejlépe, jak to jen bylo možné,“ věří Stosurová.

Úvodní kolo Fed Cupu mezi Českem a Austrálií startuje v ostravské ČEZ Aréně zítra ve třináct hodin

Radim Sajbot, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme