Kvitová: Nemůže se povést vždy všechno

Tenisový US Open bude pokračovat v New Yorku už bez Čechů. Poslední z nich - Petra Kvitová - zamávala divákům naposledy po včerejší porážce s nasazenou dvojkou Kim Clijstersovou. A areál ve Flushing Meadows opouštěla se smíšenými pocity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová, druhá mezi ženami, držitelka Kanára za největší zlepšení ve světovém žebříčku v rozhovoru s Tomášem Minarčikem | Foto: Pavel Kvapilík

Původně si možná semifinalistka Wimbledonu plánovala, že v New Yorku stráví o pár dní víc - jenže na druhou stranu, po mizerném létu, ve kterém prohrála pětkrát za sebou, není třetí kolo US Open zase až tak špatný výsledek.

Kvitová už pár minut po utkání s Clijstersovou nechtěla na porážku myslet, spíš přemýšlela o dalším programu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvitová: Nemůže se povést vždy všechno

,,Poletím domu a potom na turnaje v Asii, Tokio, Peking a turnaje v hale.“

Od Petry Kvitové se toho i vzhledem k úspěchu na Wimbledonu čekalo hodně. Fandové věřili, že český tenis má další hvězdu a velké bylo i očekávání tenisových odborníků - i když ti samozřejmě brali v potaz slabší léto. Petra Kvitová si tlak okolí moc nepřipouštěla.

,,Asi jsem se spíš sama tlačila někam, kam jsem neměla. Lidé kolem mě tušili, že to budetěžké. Poté, co jsem těsně prohrála dva zápasy, jsem se nemohla zvednout. Možná někdo čekal,ževyletím a budu TOP 20, ale to se nestalo,“

Na TOP 20 má

Dá se očekávat, že se fandové budou ptát, až Petru Kvitovou potkají, proč se to českému tenisu tentokrát na US Open tolik nepovedlo.

,,Já jsem asi potvrdila, co jsem měla potvrdit. Kdo sportuje, pochopí, že to nejde pořád. Tomáš i Radek to měli těžké, záleží na lidech, jestli to chtějí pochopit. Nemůže se podařit vždycky všechno,“ líčí Kvitová.

Zatím to tedy nevyšlo, ale Petře Kvitové je teprve dvacet a budoucnost má před sebou. Předpoklady k tomu, aby se nejméně do elitní světové dvacítky dostala a udržela se v ní, určitě má.

Tomáš Lörincz, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme